İstenince güzel şeyler çıkıyor

Örnek

  /   431   /   25 Haziran 2014, Çarşamba

 Yazdır

Çam ağacının dibinde otururken, aklına ağacın tepesine çardak yapma fikri gelen Memiş, 10 kişinin çok rahat bir şekilde oturabileceği geniş bir çardak yaptı.

Beton binalardan rahatsız olan ev sahibi ağaçta kendine bir çardak yaptı

  

Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki bahçesinde sebze yetiştiren Adil Memiş (72), beton yapılardan sıkılarak çam ağacının dallarına çardak yaptı. Çam ağacının dibinde otururken, aklına ağacın tepesine çardak yapma fikri gelen Memiş, 10 kişinin çok rahat bir şekilde oturabileceği geniş bir çardak yaptı.

Yerden yaklaşık 5 metre yüksekte olan çardağa 17 basamakla çıkılıyor. Memiş, yaklaşık 15 metrekare alana sahip olan çardakta hayatının büyük bir kısmını geçiriyor.

Uzun süre çalıştıktan sonra emekli olduğunu ve emekli parasıyla bahçe aldığını söyleyen Memiş, bir gün çamın altında otururken üstüne çardak yapmaya karar verdiğini ve bu hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

-Son zamanlarını doğal ortamda geçiriyor

Yaptığı çardakta eşi ve torunu ile birlikte günlerini geçirdiklerini belirten Memiş, "Burada sebze yetiştiriyorum, havuzum var orada da balık yetiştiriyorum. Temiz doğal bir hayat yaşayım diye buraya bir kulübe yaptım. Eşim dostumda hiçbir zaman eksik olmuyor. Daha iyisi de herkesin olsun temennisindeyim" dedi.

-Misafirlerini burada ağırlıyor

Ağacın üstünde çardakta oturmanın ayrı bir zevki olduğunu aktaran Memiş, şunları söyledi:

"Çam ve ağaç kokusu içerisinde oturmak çok güzel ve rahat oluyor. Yüksekte olduğu için yoldan gelen geçenleri görüyorum. Son derece keyifli zaman geçiriyoruz. Buraya elektrik de bağladım. Eş ve dostlarım gelir onlarla da otururuz, misafirlerimizi burada ağırlıyoruz. Ailece kahvaltımızı ve yemeklerimizi burada yiyoruz. Burada kitap okuması ve uyuması ayrı bir güzel oluyor. Otururken bazen rüzgarda sallanıyor. Geçtiğimiz gün çok şiddetli sallandı o zaman korktuk. Ama bir şey olmadı ağaç çok sağlam."

  

Yorumlar