Anne yüreği engel dinlemez

Örnek

  /   263   /   15 Temmuz 2014, Salı

AA
 Yazdır

Allah rızası için ramazan ayındayız, hayır ayındayız. Gören bilen varsa Allah için yardım edin

Kayıb olan engelli kızın 4 yıldır şehir şehir arıyor

  Antalya'da 4 yıl önce kaybolan zihinsel engelli Dilek Başbağ'ı bulmak için ağabeyi ve annesi şehir şehir dolaşıyor.

Ağabey Eren Başbağ yaptığı açıklamada, kardeşinin 4 yıl önce Antalya'nın Alanya ilçesinde ev ziyareti sırasında kaybolduğunu söyledi. Kardeşinin kaybolmasından sonra her yere başvurduklarını, haber gelen kentlere gittiklerini belirten Başbağ, en sonunda annesiyle şehir şehir dolaşmaya başladıklarını ifade etti.

Şimdiye kadar 10 şehir gezdiklerini, gittikleri her yerde yerel televizyonları ve gazeteleri ziyaret ettiklerini, otogarlara el ilanları astıklarını anlatan Eren, şöyle konuştu: ''Kardeşimin hayatından endişe ediyoruz. Kız kardeşimin şu an akıbetini bilmiyoruz. Yaşıyor mu, yaşıyorsa şu an nerede, aç mı susuz mu ya da birileri tarafından alımı konuluyor ya da birileri onun üzerinden para mı kazanıyor... Şayet yaşamıyorsa kız kardeşimin mezarı nerede ya da organları başka bir vücutta mı hayat buluyor... Bütün bu sorular bizim kafamızı kemiriyor. Dört yıldan beri bu soruların cevaplarını aramaya çalışıyoruz. Maalesef kız kardeşimle ilgili hiçbir şeye ulaşamıyoruz."

Başbağ, Tekirdağ'dan sonra İstanbul'a, oradan da başka şehirlere giderek arife gününe kadar kardeşini aramaya devam edeceklerini dile getirdi.
"Acımı dindirin"
Anne Dürdane Başbağ ise kızının ölü ya da diri bulunmasını istedi. Ramazan ayının önemine değinen Başbağ, şunları kaydetti: ''Allah rızası için ramazan ayındayız, hayır ayındayız. Gören bilen varsa Allah için yardım edin. 4 yıl evvel yandık. Bize bir an evvel haber verin. Mübarek ayda gören, bilen varsa tüm Türkiye'ye söylüyorum, başbakanımıza söylüyorum; acımı dindirin. Allah için ya ölü ya da diri bulunmasını istiyorum. Dayanacak gücüm kalmadı. Oruçlu oruçlu il il dolaşıyorum. Hasta oldum. Yol yol gezdim gözümde yaş kalmadı, derman kalmadı."  

Yorumlar