' Namaza Başlıyorum'

  /   243   /   21 Ağustos 2014, Perşembe

 Yazdır
Eskişehir'de 7 yaşındaki çocukları namaz kılmaya teşvik etmek ve onlarda namaz bilinci oluşturmak amacıyla Odunpazarı Müftülüğü tarafından Namaza Başlıyorum etkinliği yapıldı.

  

Etkinlik kapsamında Eskişehir Reşadiye Camisi'nde "Namaza Başlama Merasimi" gerçekleştirildi.

 

Çocukların ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği program, çocukların okuduğu Kur'an-ı Kerim, dua ve ilahilerle başladı. Ardından temsili olarak çocuk imam tarafından namaz kıldırıldı.

 

Daha sonra Eskişehir İl Müftüsü Niyazi Ersoy, yaptığı konuşmada, çocukların 7 yaşına geldiklerinde namaza başlamaları gerektiğini söyledi. Ersoy, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaz Kuran kurslarında çocuklara, namaz ibadetleri ve dini bilgilerin eğitiminin verildiğini belirtti.

 

Odunpazarı Müftüsü İsmail Hakkı Dere ise zamanında ve doğru olarak bazı şeyleri öğretilip uygulamaya konulmadığı taktirde geciken yıllarda öğrenme işinin daha zor olabildiğini kaydetti.

 

Dere ayrıca, "Şüphesiz yavrularımız bizim için önemlidir. Bugün gençlerimizin hayatını tehdit eden, bir takım alışkanlıklara daha baştan set çekmek için mutlaka onlara dinini öğretmeli ve sevdirmeliyiz" dedi.

 

Konuşmalardan sonra Mazlum Dünya Çocukları Korosu adlı ilahi grubunda yer alan çocuklar, Filistin, Gazze, Suriye, Arakan ve Afrika'daki Müslümanlar için dua etti, şiirler okudu.

 

Kuran kurslarında eğitim gören yaklaşık 400 çocuğun katıldığı program sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

  

Yorumlar