Yardım ve destek hareketi

Örnek - Halis Bilgi - Bizim Aile

  /   285   /   14 Nisan 2015, Salı

Aa
 Yazdır

Uşak Valisi Seddar Yavuz tarafından Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla yürütülen "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında, 3 aile yeni evlerine yerleşti.

İhtiyaç sahibleri evlerine kavuştu

  

Uşak'ta olumsuz konaklama şartlarında yaşadıkları belirlenen 3 aileye Uşak Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla yürütülen "Gönülden Gönüle" projesiyle destek verildi. Aileler, daha sağlıklı ortamda hayatlarını sürdürebilmeleri için vakıf tarafından kiralanan ve donatılan evlere yerleştirildi.

Projeyi yürüten Vali Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte aileleri evlerinde ziyaret ederek, ihtiyaçları konusunda bilgi aldı, eksikliklerinin giderilmesi talimatını verdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük ve güçlü bir devlet olduğunu, herkese sıcak ve şefkatli elini uzattığını kaydeden Vali Yavuz, "Devletimiz var olduğu sürece kimse aç ve açıkta kalmayacaktır" dedi.

Vakfın çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Yavuz, proje kapsamında bu güne kadar 28 şehit ve 39 gazi ailesinin yanı sıra ihtiyaç sahibi 31 yetim, 109 engelli, 97 dul, 66 yaşlı, 137 muhtaç, 1 afet mağduru olmak üzere 508 aile ulaşıldığını, ihtiyaçlarının giderildiğini belirtti.

Seddar Yavuz, Uşak'taki ihtiyaç sahibi kimselerin belirlenmesine yönelik il genelinde çalışma yapıldığını, mahallelere, köylere kadar ulaşıldığını bildirdi. Ekiplerin yürüttükleri taramanın yanı sıra sosyal medyadan, basında yer alan haberlerden ve kendilerine ulaşan yardım çağrılarından da yararlanarak yardıma ihtiyaç duyan aileleri belirlediklerini aktaran Yavuz, "Sosyal Yardımlaşma Vakfı ekiplerimiz eşimin öncülüğünde köyleri geziyor. Tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin her türlü sorunlarını anında çözüyoruz. Proje kapsamında bazı evlerin bakımı yapıldı, kişilerin sağlık sorunlarının giderilmesine yönelik çalışma yapıldı, 42 kişiye iş imkanı sağlandı. Ayrıca projeye pek çok hayır severimiz de destek vererek, ihtiyaç sahibi kişilerin sorunlarının çözülmesine yardım etti" dedi.

Yeni evlerine kavuşan ailelerden Mehmet Çelmeli (70), kardeşi Mürvet Çelmeli (65) ile maddi imkansızlıklardan dolayı uzun süredir zor şartlarda yaşadıklarını belirterek, "Sayın Valimiz'den Allah razı olsun. Bize bu sıcak yuvayı hazırladıkları için teşekkür ediyorum. Bize yeni bir ev, yeni eşyalar sağladılar. Allah devletimize güç versin" dedi. Yeni evlerinin sıcak ortamının kendisini duygulandırdığını ifade eden Çelmeli, gözyaşını tutamadı.

Nazir Bozkır ise, iki yıldır işsiz olduğunu, eşi ve 4 yaşındaki kızı ile uzun süredir zor şartlarda yaşadıklarını, ailesinin temel ihtiyaçlarını dahi gideremediğini belirterek, "Sayın valimiz bana iş sağladı, eve yerleştirdi. Artık geleceğe umutla bakıyorum, hakkını ödeyemem" diye konuştu.

  

Yorumlar