Müslüman anneler! Sizler, tarihin hiçbir döneminde görülmeyen modern fitnelerin baş gösterdiği bir ahir zamanda annelik yapıyorsunuz. Sakın unutmayın! Bu modern ve teknolojik fitneler evlerinizin içine kadar girip sizi, eşinizi ve özellikle de çocuklarınızı etki altına almak üzere tasarlanmış tehlikelerdir. Bu fitnelerle ancak yüksek bir teyakkuz hali, üst düzey bir İslam şuuru ve sadece Allah’ın yardımıyla başa çıkabilirsiniz.
Bu modern fitneler ve ahir zaman musibetleri ile başa çıkabilmek için: Müslüman Anneler! Evlatlarınızı YouTuberların şerrinden ve fitnesinden koruyun: Çocuklarınızı YouTuberların insafına terk etmeyin. Çocuklarınızı başınızdan savmak için, rahat dizi izlemek için, komşularınızla muhabbet etmek için, ev işlerinizi rahatlıkla yapmak için çocuklarınızın ellerine telefonları ve tabletleri tutuşturup bir köşeye terk etmeyin.
Milyonlarca insan çocuk hasretiyle yanıp tutuşurken Allah’ın size bir emanet ve büyük bir nimet olarak verdiği evlatlarınızı YouTube’nin anneliğine ve YouTuberların bakıcılığına bırakmayın. Çocuklarını YouTuberların eline bırakan her anne bilmelidir ki onları başta eşcinsellik, tüketim çılgınlığı, doyumsuzluk, şiddet ve her türlü ahlaksızlık ve bin türlü tehlikenin pençesine bırakmış demektir.
Müslüman Anneler! Evlatlarınızı bilgisayar oyunlarının fitnesinden koruyun: Ahir zamanda evlatlarınızı tehdit eden en önemli teknolojik fitnelerden birisi de bilgisayar oyunlarıdır. Çocuklarınızı gerçek hayattan koparan, gece sabaha kadar bilgisayarın başına ve bir koltuğa kilitleyen, onları adeta birer zombiye çeviren, Allah muhafaza etsin intiharın eşiğine kadar getiren bilgisayar oyunlarıyla ilgili tedbir almak her annenin üzerine vaciptir.
Müslüman Anneler! Evlatlarınızı sınırsız internetin fitnesinden koruyun: Sınırları ve zamanı belirlenmemiş, aile filtresi konulmamış internet demek, çocuğunuzu tüketecek, eritecek, mahvedecek büyük bir musibet ve bir ahir zaman fitnesi demektir. Çocuklarınızın internet ihtiyaçlarına muhakkak bir zamanlama ve sınırlama getirin. Çocuklarınızı kapalı kapılar ardında internetle baş başa bırakmayın. Onların internette ne ile uğraştığını sürekli denetleyin. Denetlenemeyen, sınırlanamayan, kontrol edilemeyen her internet kullanımı, anne ve babaların kendi elleriyle mahvettikleri bir çocuk demektir.
Ey Müslüman Anneler! Evlatlarınızı dizilerin ve çizgi filmlerin fitnesinden koruyun: Evlatlarınızın ellerine kumandayı tutuşturup dünyanın bütün ahlaksızlığını evinizin içine boca eden TV’lerin başına oturtmayın. Neyi, ne zaman seyredeceğine dair muhakkak bir kontrol mekanizması geliştirin. Kendi izlediğiniz dizileri çocuklarınıza da izletip kendinizi mahvettiğiniz gibi onları da mahvetmeyin. Onları çizgi filmlerin subliminal mesajlarından, reklâmların tehlikelerinden koruyun. Bu konular hakkında okuyun, araştırın, bilgi sahibi olun, bir uzmana danışın.
Ey Müslüman Anneler! Evlatlarınızı sosyal medyanın fitnesinden koruyun: Çocuklarınızın sosyal medyada kimleri takip ettiğinden, kimlerle arkadaş olduklarından, neleri beğendiklerinden, neleri paylaştıklarından muhakkak haberdar olun. Onların ahlakımızla, dinimizle ve kültürümüzle alakası olmayan sosyal medya fenomenlerini örnek almasına engel olun. Sosyal hayattan kopup sosyal medyaya bağımlı olmalarının önüne bir şekilden geçmek için çaba gösterin.
Çocuklarınızın resimlerini sosyal medyaya atarak kötü niyetli insanlara davetiye çıkarmayın. Onları nazarın ve hasedin tehlikelerine karşı açık ve korunmasız hale getirmeyin.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.