Mevsimi geçen eşyalar nasıl saklanır? Yazlık giysiler nasıl saklanır

Halis Bilgi

  /   891   /   07 Eylül 2020, Pazartesi

 Yazdır

  

Sonbaharın gelmesiyle birlikte yavaş yavaş havalar soğumaya başladığı için yazlık kıyafetler yerini baharlık kıyafetlere bırakıyor. Bu durumda gardıroplar da yerini alacak baharlık kıyafetlere yer açmak gerekir. Peki mevsimi geçen eşyalar nasıl saklanır? Detaylar haberimizde:

Eylül ayıyla birlikte bahara geçiş yaptığımız şu dönemde mevsimin değişmesiyle birlikte yazlık elbiseler yerini baharlık kıyafetler yavaş yavaş yerini almaya başladı. Yazlık elbiselerden kurtulup baharlık ve kışlık elbiselere gardırob da  yer ayarlama işine başlayabilirsiniz. Sıcak geçen bir yazın ardından soğuk günlerin yaklaştığı bir döneme girerken kışlık eşyalar için düzenli bir şekilde yer ayarlama gerekiyor. Ayrıca eşyaları yerleştirirken fazla yer kaplamaması için dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası bulunuyor. İnce battaniyeleri açma zamanı gelmişken diğer yazlık kıyafetleri nasıl depolamak gerektiğini haberimizde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.İşte yanıtlar:

KIYAFETLER NASIL SAKLANIR?

⇒ Gardırobun üst kısmına yerleştireceğiniz bir hasır sepetlerde bütün yazlık kıyafetlerinizi katlayıp saklayabilirsiniz.

⇒ Odanızda bulunan bazanın altına hurç içinde yazlık kıyafetleri bölümlerine ayırarak yerleştirip saklayabilirsiniz.

⇒ Buruşan ve asılması gereken kıyafetleriniz varsa onları saklamak için kanvas elbise çantaları içine asıp kırışmadan güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

⇒ Kullanmadığınız bir boş odanız varsa mağazalarda bulunan tekerlekli giysi askılarından temiz edip kıyafetlerinizi düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

⇒ Kırışmayacak olan kıyafetleriniz varsa hurçların içine saklayabilirsiniz. Ayrıca kötü koku oluşmaması için hurçların içine lavanta torbaları koyup kapatabilirsiniz.

  

Yorumlar