Arkadaşı için kitap yazdı milyonlar kazandı

Örnek - Halis Çocuk

  /   416   /   05 Kasım 2014, Çarşamba

Ajanslar
 Yazdır

Fox News tarafından verilen haberde, ABD’de yaşayan Dylan Siegel ismindeki 8 yaşındaki bir çocuğun hasta arkadaşına yardım etmek için kaleme aldığı kitabın satışından 1 milyon dolara yakın bağış toplamayı başardığı belirtildi.

Hasta arkadaşına destek için yazdığı kitap bağışı için 1 milyon kazandı

  

Fox News tarafından verilen haberde, ABD’de yaşayan Dylan Siegel ismindeki 8 yaşındaki bir çocuğun hasta arkadaşına yardım etmek için kaleme aldığı kitabın satışından 1 milyon dolara yakın bağış toplamayı başardığı beli
Dylan’ın kaleme aldığı ve bizzat kendisi tarafından süslenen Chocolate Bar isimli 16 sayfalık kitap ilk kez 2012 yılında yayımlandı. Kitapta Dylan, yaşamda kendisini en çok memnun eden ve ilgisini çeken şeyler hakkındaki düşüncelerini okurları ile paylaşıyor.
 
Kitabın satışından elde edilen tüm gelir ise Dylan’ın en iyi arkadaşı olan ve glikojen depo hastalığı adında ender bir rahatsızlığa yakalanan 8 yaşındaki John’un tedavisi için kullanılıyor.
 
Çocuk yazar, şu an itibariye 900 bin dolar civarında bir rakamı hasta arkadaşı için toplamayı başardı.
Dylan, CBS LA televizyonuna verdiği röportajda ise ‘‘Arkadaşıma yardımcı olabildiğim için çok memnunum. Hikayelerimi paylaşabilmeme ve dünyayı değiştirebilecekleri konusunda tüm çocuklara ilham kaynağı olmama olanak tanıyan herkese de ayrıca teşekkür ederim’’ dedi.
 
Ender görülen bir karaciğer rahatsızlığı olan glikojen depo hastalığı, karaciğerdeki hücrelerin vücudun ihtiyacı olan glikoz sentezi için gerekli olan enzimleri üretememesi durumu olarak tanımlanıyor.
  

Yorumlar