Mayıs papatyası ile Alerjinizden kurtulun

Halis Sağlık

  /   297   /   09 Kasım 2014, Pazar

 Yazdır
Dr. Ömer Coşkun, alerjik hastalıkları bulunan vatandaşların mayıs papatyası ile bu hastalıklarından kalıcı olarak kurtulabileceğini söyledi.

  

Dr. Ömer Coşkun, alerjik hastalıkları bulunan vatandaşların mayıs papatyası ile bu hastalıklarından kalıcı olarak kurtulabileceğini söyledi.

Alerjinin toplumda sık görülen bir hastalık olduğunu ve insanların yaklaşık yüzde 10'unda alerjinin bir veya birkaç çeşidinin görüldüğünü kaydeden Dr. Coşkun, 'Alerjik reaksiyonlar hapşırıktan tutun göz sulanmasına kadar göz yanmasından tutun mikrop birikimine kadar dikkate alınması gereken unsurdur. Kimisi polene alerjisi oluyor, göz alerjisi olabiliyor. Bedende hangi alerji türü varsa buna karşı tavsiyem mayıs papatyasıdır' diye konuştu.

 

Dr. Ömer Coşkun, mayıs papatyasının Türkiye'de yetişen en önemli endemik bitkilerinden bir tanesi olduğunu ve bu bitkinin alerjide çok başarılı sonuçlar ortaya çıkardığını belirtti. Papatyanın şifalı etkilerinden yararlanabilmek için mutlaka doğru türünü seçmenin gerektiğine dikkat çeken Dr. Coşkun, 'Ülkemizde 700 çeşit papatya vardır ve şifalı etkisi olan mayıs papatyası dediğimiz türüdür. Günde 2 defa sabah akşam bir tatlı kaşığı ölçüsünde aç veya tok karnına mayıs papatyası çayı içildikten sonra en az 21 gün içerisinde etkisini hissedersiniz. Bu çayı kür halinde devam edildiği takdirde siz alerjiden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz' ifadelerini kullandı.

  

Yorumlar