Evde Çakmak Benziniyle Yapabilecekleriniz Sizi Şaşırtacak

Halis Bilgi

  /   482   /   30 Kasım 2014, Pazar

 Yazdır
Çakmak benzini deyip geçmeyin. Evinizde pek çok konuda size kolaylık sağlayabileceğini biliyor musunuz?

  

Etiket ve bantları kolayca çıkarın

Hemen her tür yüzeyden etiket çıkarmak için çakmak benzininden faydalanabilirsiniz. Özellikle yeni satın aldığınız kitap ve elektronik cihazların üzerinden etiketleri çıkarmak için çakmak benzini çok yerinde bir tercihtir.

Duvarlarınızdaki boya kalemi çiziklerini silin

Bunun için temiz pamuklu bir bezi çakmak benziniyle ıslatın ve boya kalemi izlerini silin. Üst üste birkaç defa silerek boya kalemi çiziklerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Saçınıza sakız yapıştıysa

Sizin olmasa bile çocuğunuzun başına böyle bir kaza gelmesi kuvvetle muhtemeldir. Bunun için sakızın yapıştığı kısımdaki saçları kesmek zorunda değilsiniz. Sakızın yapıştığı yere yalnızca birkaç damla çakmak benzini damlatın ve yalnızca birkaç saniye o şekilde bekletin. Ardından hemen saçınızı tarayın. Çakmak benzini damlattıktan sonra silmeyi de deneyebilirsiniz. Çünkü benzin sakızın dağılmasını sağlar, bu yöntemi sakız yapışan başka yüzeyler için de deneyebilirsiniz.

Pas lekesi için çakmak benzini

Pamuklu ve temiz bir bezin üzerine çakmak benzinini dökün ve “paslanmaz çelik” yüzeyler üzerindeki pas lekelerini kolayca çıkarın. Daha sonra soğuk suyla durulayıp silmeniz gerekecek ama lekeden de kurtulmuş olacaksınız.

  

Yorumlar