Başkaları için kapak topladı

Örnek - Halis Bilgi

  /   294   /   03 Ocak 2015, Cumartesi

Zaman
 Yazdır

Engelli olmanın ne demek olduğunu iyi bilirim. Bu yüzden kapak toplama kampanyalarına çok önem veriyorum. Bu topladığım kapaklar sayesinde Karabük’te engelli hemşehrilerimize 17 tekerlekli sandalyeyi bizzat kendim teslim ettim.

6 ton mavi kapakla 18 kişiye el ayak oldu

  Karabük’te, çalıştığı fabrikanın çatısından düşen ve 5 ay süren tedavisinin ardından yürüyebilen tekstil işçisi 37 yaşındaki Murat Yıldız, 3 yılda topladığı 6 ton mavi kapakla 18 engelliyi tekerlekli sandalye sahibi yaptı.
Evli ve 2 çocuk babası Yıldız, geçirdiği kazanın ardından yürüme ve konuşma yetisini kaybetti. 5 ay süren tedavinin ardından yürümeye başlayan, konuşması da kısmen düzelen Murat Yıldız, 3 yıl önce memleketi Karabük’e gelerek tekstil fabrikasında çalışmaya başladı. Yıldız, işyerinin başlattığı mavi kapak toplama kampanyası kapsamında kentin en işlek noktalarına 5 litrelik boş bidonlar astı. 3 yılda 6 ton kapak toplanmasını sağlayan Yıldız, 1’i akülü 18 tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahibi engellilere teslim etti. İş çıkışlarında gidip bidonlardaki kapakları topladığını söyleyen Yıldız, şöyle konuştu: “Engelli olmanın ne demek olduğunu iyi bilirim. Bu yüzden kapak toplama kampanyalarına çok önem veriyorum. Bu topladığım kapaklar sayesinde Karabük’te engelli hemşehrilerimize 17 tekerlekli sandalyeyi bizzat kendim teslim ettim. Ayrıca 2 ton karşılığı olan 1 akülü tekerlekli sandalyeyi de ihtiyaç sahibine ulaştırdım. Yine yaklaşık 1000 kişinin çalıştığı işyerimizde çalışanlardan topladığımız 1-2 liralarla da iki engelli kardeşimize akülü araba aldık. Bundan sonra da elimden geldiğince engelli kardeşlerimizin sorunları için çaba harcamaya devam edeceğim.”
  

Yorumlar