Hafızayı Güçlendiren Yiyecekler

Halis Bilgi

  /   373   /   13 Ocak 2015, Salı

 Yazdır
İsimleri, adres bilgilerini, telefon numaralarını, okuduğunuz ve öğrendiğiniz yeni bilgileri ve eşyalarınızı unutmaktan şikâyetçiyseniz beslenme programınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

  

İsimleri, adres bilgilerini, telefon numaralarını, okuduğunuz ve öğrendiğiniz yeni bilgileri ve eşyalarınızı unutmaktan şikâyetçiyseniz beslenme programınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte sizler için araştırdığımız sihirli gıdalar;

Kırmızı Meyveler
Kırmızı meyvelerdeki antioksidanlar ve flavonoidler hücrelere zarar veren serbest radikallerle savaşırlar, bu kırmızı meyvelerin başında yabanmersini, çilek ve üzüm gelmektedir.

Yeşil Yapraklı Sebzeler
Yeşil yapraklı sebzeler beyin fonksiyonlar için önemli olan folik asit içerirler. Bu yüzden öğünlerinizde ıspanak, beyaz lahana, karalahana, kuşkonmaz ve brokoli tüketmelisiniz.

Omega-3 
Beyin fonksiyonları açısından oldukça önemli bir yağ asidi olan Omega-3 somon, sardalye, uskumru ve ringa gibi balıklarda bol miktarda bulunmaktadır. Hafta en az 2 kere balık tüketmeye özen göstermelisiniz.

Kahve
Yapılan araştırmalar içeriğindeki kafeinin hafızayı geliştirdiğini göstermektedir. Ancak aşırı kahve tüketimi çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

  

Yorumlar