Judocu anneler

Örnek - Halis Bilgi

  /   393   /   29 Ocak 2015, Perşembe

Millet
 Yazdır

Düzceli 20 anne, çocuklarını yazdırdığı judoya kendileri de gönül verdi ve; judoya başladıktan sonra evlerinde daha huzurlu olduklarını söyledi

Çocukları için gittiler kendileri başladılar

  Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün açtığı judo kursuna katılan küçüklerden etkilenen anneler, çocuklarıyla birlikte spor yapmaya başladı. şimdilik 20 annenin katıldığı kursun antrenörü Nermin Alayıldız, sürecin nasıl geliştiğini şöyle anlattı, “7 ila 12 yaş grubu öğrencilere antrenman yaptırırken bir annenin, “oğlum, sağ kolunu çek, ayağını düzelt” dediğini fark ettim.

NİSAN'DA KUŞAK SINAVI VAR

Kuşak imtihanlarında annelerin Japonca kelimeleri çok iyi ezberlediklerini gördüm. “Niye yapmayalım?” deyip hepsine teklif sundum. Dünden razılarmış ki kabul ettiler” Annelere antrenman programı hazırlarken zorlandığını ifade eden Alayıldız, her defasında daha fazlasını istediklerini söyledi.

“EŞİM BENİ DESTEKLİYOR”

Judonun savunma sporu olduğunu belirten antrenör Alayıldız, annelere kapkaç olaylarına karşı da taktikler verdiğini belirtti. Nisanda kuşak sınavına olduğunu da hatırlattı. Kursa katılan annelerden Rabia Kalkan, eşinden destek gördüğünü dile getirip, “Judoya başladığımdan beri evde daha huzurlu ortamın olduğunu söylüyor” dedi.  

Yorumlar