Aile bağlarının güçlenmesi için..

Örnek - Halis Bilgi - Bizim Aile

  /   491   /   06 Nisan 2015, Pazartesi

Ailehaber
 Yazdır

Bir yıldır her ay, ayrı evlerde, aile bağlarını güçlendirmek için bir araya geliyorlar...

İnsani ilişkilerin başlangıcı aile bağları

  

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde Tatlı ve Ak aileleri, bir yıldır her ay, ayrı evlerde, aile ve akraba bağlarını güçlendirmek için bir araya geliyor.

Emekli imam Halil Tatlı, aile ve akrabaları koruyup kollamak, bütünleştirmek, dağılmalarını önlemek ve çocukların aile büyüklerini tanımalarını sağlamak için ‘aile günü’ düzenlediklerini belirtti.

Emekli İmam Tatlı, büyükten küçüğe her ay, ayrı ayrı evlerde yemekli program yaptıklarını söyledi. Tatlı, yemekten sonra okudukları cüzlerin hatmini indirdiklerini, Yasin-i Şerif okuduklarını, salavat çektikten sonra, birlik beraberlik için dua ettiklerini dile getirdi.

Ak ailesinin büyüğü Halil Ak da Türk aile yapısının dağıldığı, kardeşin kardeşle konuşmadığı dönemlerin yaşandığını belirterek, akraba bağlarını güçlenmesi için aile gününün önemli olduğunu vurguladı. Halil Ak, aile gününde, kimin ne derdi varsa paylaşıldığını, dertlerin çözümleri için istişare ettiklerini belirterek, ileride ‘aile gününe’ bütün sülaleyi dahil edeceklerini aktardı.

Halil Ak’ın evinde düzenlenen aile günü, hatim duası, çekilen salavat, birlik ve beraberlik için edilen dualardan sonra, gelecek ay için okunacak cüzler dağıtılarak son buldu.

  

Yorumlar