6 yaşında dedesine Kur'an-ı kerim öğretti

Örnek - Halis Çocuk - Bizim Aile

  /   282   /   18 Nisan 2015, Cumartesi

Dha
 Yazdır

Kahramanmaraş'ta 6 yaşındaki İkbal Sena Akmaz, Kuran okumasını öğrettiği 63 yaşındaki dedesi Ali Akmaz ile birlikte hatim yaptı.

Önce okumayı öğretti ardından birlikte hatim indirdiler

  

Mamaraş Mahallesi'nde yaşayan işçi emeklisi, 7 çocuğu ve 19 torunu bulunan Ali Akmaz eşi Ayşe ile geçen Aralık ayında umreye gitti. Ali Akmaz, yurda döndükten sonra hafta sonları kendisini ziyarete gelen ve 5 yaşında Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenen torunu İkbal Sena'dan kendisine de Kur'an-ı Kerimöğretmesini istedi.

Bunun üzerine torun dedesine Arapça alfabeyi öğretti ve 3 ay süren eğitimin ardından Kur'an-ı Kerimokumasını sağladı. Ailesinin takdirini kazanan İkbal Sena, daha sonra dedesiyle birlikte Kur'an-ı Kerimokuyup hatim yaptı.

Ali Akmaz, Kur'an-ı Kerim okumayı çocuklarından değil de yıllar sonra torunundan öğrendiği için mutlu olduğunu belirterek, "İkbal önce kendisini dinlememi istedi. Ben de alfabeden başlayarak torunumdan ders aldım. Alfabenin ardından 3 ay gibi sürede Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendim. Çok sevinçli ve mutluyum. Allah herkese böyle torun nasip etsin" dedi.

İkbal Sena ise harfleri tek tek öğrettiği dedesininKur'an-ı Kerim okumasını sağladığı için mutlu olduğunu söyledi.

  

Yorumlar