Kutlu Doğum haftasında, örnek hareket

Örnek - Halis Bilgi

  /   328   /   20 Nisan 2015, Pazartesi

İha
 Yazdır

Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı' konulu konferans ile Gurup Dergah konseri ve semah gösterileri düzenlenirken, ihtiyaç sahiplerine de tekerlekli sandalye dağıtıldı.

İhtiyaç sahiblerine tekerlekli sandelye dağıtıldı

  

Siirt'te, Kutlu Doğum Haftası anma etkinlikleri kapsamında, Kur'an-ı Kerim ziyafeti, 'Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı' konulu konferans ile Gurup Dergah konseri ve semah gösterileri düzenlenirken, ihtiyaç sahiplerine de tekerlekli sandalye dağıtıldı.
 
Siirt 14 Eylül Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen etkinlik, Kuran-ı Kerim okuma dünya birincisi Ankara Hacı Bayram Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı'nın okuduğu Kur'an tilaveti ile başladı. Lise öğrencisi Özlem Kara tarafından okunan “Hz. Peygamber”in hayatını konu alan şiir salonu dolduranları duygulandırdı. Düzenlenen "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferansında konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Ortadoğu coğrafyasındaki Müslümanlar arasındaki bölünmelerin arkasında mezhep ve meşrep mücadelesi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Karslı, "Kendi mezhebimizden ve meşrebimizden ibaret gördük İslam'ı. Halbuki İslam bütün mezhepleri ve meşrepleri kuşatıyor. İslam kardeşliğini kendi mezhebimizden ve meşrebimizden insanlara has kıldık. Onun dışındakileri ötekileştirdik. Bütün bunlar şeytanın tuzağından başka bir şey değildir. Ortadoğu'da yaşanan gelişmeler İslam'ın yüzünü ne yazık ki bozuyor ve tahrip ediyor” dedi.
Konferansın ardından, Sancaklar Vakfı ve Siirt Kızılay Şubesi tarafından temin edilen 10 akülü tekerlekli sandalyeler, ihtiyaç sahibi engellilere dağıtıldı. Program, sema gösterisi eşliğinde Grup Dergah tarafından üç dilde okunan ilahiler ile devam etti. Etkinlik, Grup Dergah'ın seslendirdiği Türkçe, Kürtçe ve Arapça konserin ardından, İl Müftüsü Faruk Arvas’ın programa katılan davetlilere gül dağıtması ile sona erdi. 
  

Yorumlar