Engelli çocuklarıyla Umre ziyareti

Örnek - Halis Çocuk

  /   383   /   23 Nisan 2015, Perşembe

İha
 Yazdır

Doğuştan kas hastası oldukları için yürüyemeyen iki kardeş, en büyük dileklerini gerçekleştirdi.

Engelli olmak, arzularının gerçekleşmesini önlemedi

  

Doğuştan kas hastası oldukları için yürüyemeyen iki kardeş, en büyük dileklerini gerçekleştirdi. Kutsal topraklara gitmeyi çok isteyen doğuştan kas hastası iki çocuğunun isteğini yerine getiren baba Orhan Söylev, “İki oğlumun ortak dilekleri kutsal toprakları görmekti” dedi.
 
 
Doğuştan kas hastası oldukları için yürüyemeyen Bursalı Ahmet Kağan ve Nuri Mete Söylev kardeşlerin en büyük dilekleri bugün gerçekleşti. 16 yaşındaki Ahmet Kağan Söylev ve 11 yaşındaki Nuri Ahmet Söylev’in ortak dilekleri kutsal toprakları görmekti. O dilekleri aileleri tarafından gerçekleşti ve iki kardeşte hem hayatlarını ilk defa uçağa binmenin, hem de kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşadı. Baba Orhan Söylev, eşi Pınar Söylev ile iki oğlu, Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile İstanbul'dan Cidde'ye uçarken, o anlara tanıklık eden bazı yolcular gözyaşlarına hakim olamadı.
 
Çocuklarını tekerlekli sandalyeye aldıktan sonra uçağa getiren Orhan Söylev, ilk defa gittiklerini ve çok duygulu olduklarını söyledi. Bu ziyaretin çok farklı bir duygu olduğunu ifade eden Söylev, "Çok dinledik, gitmeden önce insanlar oradaki atmosferi anlattılar. Biz daha havalimanında bu atmosfer içerisine girdik. Şuan yoğun bir duygu içerisindeyiz. İkisi de bizim, kas hastası doğuştan gelen bir hastalık. İlk defa gidiyoruz. O mutluluğu hep beraber ailecek yaşayalım istedik. Çocuklarımın yürüme dorumu söz konusu değil. Onlar Yaradanımın bir emaneti, emanetini aslıyla yaradana sunmak istiyoruz" dedi.
 
"PEYGAMBERİMİZİN EVİNE DOKUNMAK İSTİYORUM" 
Evlatlarıyla birlikte umreye karar verdiklerinden sonra kolaylıklar yaşadıklarını anlatan Söylev, Allah'ın misafiri olduğunu bildiğimiz için orada bir zorluk yaşamayacaklarına emin olduklarını sözlerine ekledi.
 
Umreye gitmek istediğini fakat uçaktan korktuğunu belirten Ahmet ise, kutsal toprakların fotoğraflarını gördüğünü ifade ederek, “Çok iyi hissediyorum. Peygamber evini ve duvara dokunmayı istiyorum" diye konuştu.
 
Kardeşi Nuri ise Peygamber efendimizin evine gittiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
Çocuklarıyla umreye gidecekleri için çok mutlu olduğunu dile getiren Pınar Söylev de, "Hep birlikte gitmek istiyorduk. Heyecanlılar, baya heyecanlandılar sonra çok sevindiler. Farklı ve güzel bir umre olacak" ifadesini kullandı. 
 
  

Yorumlar