Kızı, torunu ve 65 yaşındaki "süpernine"

Örnek - Halis Sağlık - Bizim Aile

  /   373   /   28 Nisan 2015, Salı

Aa
 Yazdır

Düzce'de kızı ve torunlarıyla judo kursuna katılan 65 yaşındaki Aytekin enerjisi ve azmiyle gençlere örnek oluyor.

Yaptığı sporla gençlere örnek oluyor

  

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce annelere yönelik açılan judo kursuna kızı ve iki torunuyla katılan Fadim Dudu Aytekin, düzenli olarak antrenmanlara gelerek hünerlerini sergiliyor.

Aytekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, judo kursu sayesinde hem spor yaptığını, hem de savunma teknikleri öğrendiğini söyledi.

Kurstaki 20 kişi arasında yaşı en ilerlemiş kişinin kendisi olduğunu anlatan Aytekin, yaklaşık 5 aydır eğitimlere devam ettiğini, sağlığı açısından da judonun yararını gördüğünü anlattı.

Fadim Aytekin, kızı ve torunlarının teşvikiyle spora yöneldiğini dile getirerek, şunları ifade etti:

"Judoya başladığımdan bu yana ayaklarımdaki ağırlar gitti. Elimden geldiğince antrenörümün bana dediklerini yapmaya çalışıyorum. Spor bana çok iyi geldi. Yaşım itibarıyla çok fazla hareket edemesem de elimden geldiğince çaba sarf ediyorum. Temel judo hareketlerinin yanı sıra günlük hayatta bana yarar sağlayacak. Düşerken nasıl hareket edeceğimiz, kapkaç olayı başımıza geldiğinde ne yapmamız gerektiği ve çantamızı nasıl koruyacağımız gibi çok sayıda şey öğrendim."

Daha önce  hiç sporla uğraşmadığını aktaran Aytekin, sporun insan bedeni için ne kadar önemli olduğunu anladığını ifade etti.

"Süper anneanne"

Judo antrenörü Nermin Alayıldız da "Fadim teyzenin" azminin örnek alınması gerektiğini belirtti.

Annelere yönelik judo kursu fikrinin 7-12 yaş grubu öğrencilere antrenman yaptırırken onları izlemeye gelen ebeveynlerin bu işe ne kadar hevesli olduklarını fark etmeleriyle doğduğunu vurgulayan Alayıldız, şunları söyledi:

"Yaklaşık 9 aydır o annelerle antrenman yapıyoruz ve artık kuşak alacak seviyeye geldiler. İki torunu ve kızı judo antrenmanına gelen Fadim teyze ise 5 aydır bizimle. Yaşına uygun antrenmanlar yapıp bizim tempomuza ayak uydurmaya çalışıyor. Kurstaki herkes tarafından çok seviliyor ve 'Süper anneanne' diye adlandırılıyor. Onunla çalışmak bize büyük keyif veriyor."

  

Yorumlar