Görme özürlü anneye, "Down"evlat bakımı

Örnek - Halis Bilgi - Bizim Aile

  /   392   /   01 Mayıs 2015, Cuma

Meydangazetesi
 Yazdır

Kahramanmaraş’ta 81 yaşındaki görme engelli Fatma Kahraman’a, doğuştan down sendromlu oğlu Remzi bakıyor. 38 yaşındaki Remzi, 26 yıl önce babasını kaybedince annesinin bakımını üstlendi.

Kendisi bakıma muhtaç evladın, anneye vefası

  

İki odalı evde yaşlı ve engelli maaşıyla geçinen anne ile oğlu gün boyu birlikte vakit geçiriyor. Annesini biran olsun yalnız bırakmayan Remzi, sokakta koluna girdiği annesinin adeta gören gözleri oluyor. 
BELEDİYE AİLEYE DESTEK OLUYOR
Kahramanmaraş Down Sendromlular Derneği üyelerinden Tuğba Say, “Remzi ile kaç kere yolda karşılaştık. Gülümsemiyordu, cevap vermiyordu. Ertesi gün dışarı çıktığımda Remzi ve annesini gördüm. El ele tutuşmuşlar ve gidiyorlardı. Ben de bu fotoğrafı çekmek istedim ama medyaya yaymak için değil. Bizim kendi sitemizden paylaşmak istedim. Çünkü annelerimiz ‘biz ölünce çocuklarımıza kim bakacak, bu çocuklar büyünce biz ne yapacağız?’ diye düşünür. Ben de onlara moral olsun diye çektim ve kendi ağımızda paylaştım. Bu tabloyu tüm annelerimizin görmesini istedim.” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, aileye destek olduklarını belirtti.

  

Yorumlar