Yuvasız Kuşlar'a yuva

Örnek - Halis Çocuk

  /   465   /   04 Mayıs 2015, Pazartesi

Yenisafak
 Yazdır

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Deniz Feneri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, ekonomik sıkıntı çektiği için dağılan aileler nakdi yardım ile bir araya getirilecek.

Parçalanmış aile çocukları için yeni bir yuva

  Parçalanmış ailelerin yurtlarda kalan çocukları için önemli bir proje hayata geçiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Deniz Feneri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, ekonomik sıkıntı çektiği için dağılan aileler nakdi yardım ile bir araya getirilecek. “Yuvasız Kuşlar” adıyla hayata geçirilen projenin çocuklar için umut olacağını belirten Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, “Dağılmış aile fertleri aynı çatı altında toplanarak, sosyo-ekonomik anlamda yeterli duruma getirilmesi hedefleniyor” dedi. Proje kapsamında Deniz Feneri Derneği ve Aile, Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında işbirliği protokolü de imzalandı.
PROJEYE DESTEK İSTEDİ
Ortak projeyle parçalanmış ailelerin sayısını en aza indireceklerini belirten Başkan Cengiz, “Yuva kurmak kutsal bir görev, dağılmış yuvaları yeniden ihya etmek ise daha kutsal diye düşünüyoruz. Çıktığımız bu yolda hayırseverlerin desteklerine ihtiyacımız var. Bizi her zaman destekleyen iyi yürekli insanların bu projemizde de yalnız bırakmayacaklarını biliyoruz” diye konuştu.  

Yorumlar