"Veren eli alan elle buluşturuyoruz"

Örnek

  /   443   /   12 Mart 2016, Cumartesi

 Yazdır
Mazlum ve mağdur insanlara ulaştırdığı yardımlardan dolayı “iyilik ödülü”ne layık görüldü

  

Yaptığı yardım çalışmalarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “iyilik ödülü”ne layık görülen Osman Gerem 40 yıldır mazlum ve mağdur insanların umudu oluyor.

Evdeki son erzakı ihtiyaç sahibi komşusuna veren babasının bu davranışından etkilenen ve 10 yaşından bu yana yürüttüğü hayır çalışmaları nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığının "iyilik ödülü"ne layık görülen Osman Gerem, 40 yıldır mazlum ve mağdur insanlara yardım ulaştırıyor.

Şanlıurfa'da yaşayan Gerem'in çocukluğundan bu yana yürüttüğü çalışmalar, "iyilik" ve "yardım" kelimelerinin manasıyla birebir örtüşüyor. Uzun süre mobilya sektöründe faaliyet gösteren Gerem'in hayırseverlik öyküsü aslında 10 yaşında evlerinde şahit olduğu bir hikayeye dayanıyor.

İhtiyaç sahibi komşusuna evdeki son erzakı veren baba Ali Gerem'in bu davranışı, Osman Gerem'in 40 yıldır yürüttüğü yardım çalışmalarının başlangıcını teşkil ediyor. Çocukluk, gençlik, iş hayatı ve son olarak emeklilik döneminde ihtiyaç sahipleri için çalışmaları yapan Gerem, temin ettiği yardımları yurtiçi ve dışındaki mazlum ve mağdur insanlara ulaştırıyor.

"Veren eli alan elle buluşturuyoruz"

Veren elle alan eli buluşturduklarını anlatan Gerem, şöyle konuştu:

"Çeçenistan, Afganistan, Bosna Hersek, Somali, Arakan, Irak ve en son Suriye'deki iç savaşta mağdur olan kardeşlerimize ulaşmaya çalıştık. Merhamet, şefkat ve sevgilerinden dolayı başta Şanlıurfalı hayırseverler olmak üzere bizlere yardım ulaştıranlara müteşekkirim. Bizler yardım alanla yardım eden arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Bu yardım faaliyetlerinde de binlerce isimsiz kahramanın alın teri var. Allah onlardan razı olsun."

 

  

Yorumlar