60 Yaşında Hafız Oldu

Dünya Ailesi

  /   679   /   15 Nisan 2018, Pazar

 Yazdır
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 60 yaşında hafız olan Zişan Kurt, hafızlık diplomasını İlçe Müftüsü Abdussamet Pat'ın elinden aldı.

  

Elbistan’da yaşayan 6 çocuk, 9 torun sahibi 60 yaşındaki Zişan Kurt, iki yıllık eğitimin ardından hafız oldu. Zişan Kurt, hafız olan oğlundan etkilendi ve 2 yıl önce hafızlık için eğitime başladı. Zişan, hafız olarak eğitimi tamamladı ve diplomasını İlçe Müftüsü Abdussamet Pat’ın elinden almanın mutluluğunu yaşadı.

 

Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen 60’lık hafız, "Önce Kur'an-ı Kerim-i hızlı okumaya başladım. Hızlı okumadan sonra ezbere başladım ve ezberlerimi tamamladım. Şimdi hafızlık diplomamı aldım. Mutluluğumu tarif etmek imkansız. Allah isteyen herkese nasip etsin.” dedi.

 

İlçe Müftüsü Abdussamet Pat ise Zişan Kurt’un iyi bir örnek olduğunu söyledi. Müftü Abdussamet Pat, “İstenildiğinde başarılı olunabileceğine iyi bir örnek. Kendine ve eğitim veren herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu diplomayı evinin en güzel yerine asar.” ifadesini kullandı.

  

Yorumlar