Evlenecek çiftler; Kitap davetiye

Örnek - Bizim Aile

  /   509   /   22 Haziran 2014, Pazar

 Yazdır

Bir yakının düğünü için kitap davetiyesi bastıran Ahmet Örs, mutlu günlerinin sürekli hatırlanması düşüncesiyle davetiyelerini farklı bastırdıklarını vurguladı

Kalıcı, etkileyici ve farklılık yapmak isteyen gençlen davetiyede kitab davetiye dönemi başlattı

  

Altın Kalem Yayınları, yeni evlenecek çiftlere ömür boyu unutamayacakları bir ‘kitap davetiye’ trendi başlattı. İlahiyatçı Cemalettin Yazıcı’nın ‘Bir Yastıkta Bir Ömür’ kitabının kapağını düğün davetiyesi olarak basan yayınevi, evlilik müessesinin önemine vurgu yapıyor. Yayınevi böylece; son yıllardaki boşanmaların da önüne geçmeyi amaçlıyor. Bir yılda dördüncü baskısını yapan kitabı yuva kuran çiftlerin yanı sıra özellikle mobilyacılar, özel hastaneler, müteahhitler ve sosyal sorumluluk sahibi belediyeler de bastırıp hediye ediyor. İçerisinde evlilikle ilgili dini konuların yer aldığı 120 sayfalık kitap davetiyenin 100 adeti 500, 500 adeti ise bin 750 TL’ye yapıyor.
 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre evlenen çiftlerin sayısıırı bir önceki yıla göre yüzde 0,6 azalarak
2013 yılında 600 bin 138 olduğunu söyleyen Altın Kalem Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı Bahaddin Yazıcı, boşanan çiftlerin sayısının ise bir önceki yıla oranla yüzde 1,6 artarak 125 bin 305'e yükseldiğini hatırlattı. Aynı araştırmaya göre Türkiye'deki boşanmaların yüzde 40.3'ünün de ilk 5 yıl içerisinde gerçekleştiğini belirten Bahaddin Yazıcı, “Bu kitap akademik bir çalışma değildir. Yazarı iyi bir gözlemci ve eğitimci olmasından dolayı yakın arkadaşlarından, dostlarından aile problemlerine yardımcı olmak için çaba sarf etti. Zaman zaman tesirli de oldu ancak insanlara rehberlik yapanların yanlış yönlendirmeleri aile dramlarına sebebiyet verdi. Bunun için biz özellikle çiftlerin boşanma aşamasına gelmeden önce onlara rehber teşkil edebilecek bir kitabı davetiye olarak basmayı amaçladık. Kitap, davetiye olmanın yanı sıra ellerinin altında her zaman bir başucu rehberi görevi de görecek.” diye konuştu.
 

Kitabını ‘acaba bir ailenin problemini çözebilir miyim?’ düşüncesiyle yazdığını ifade eden İlahiyatçı Cemalettin Yazıcı, çevresindeki yakın arkadaşlarının evliliklerinde ciddi problemler yaşadığını gözlemlediğini ve çözüm önerilerinin kabul görmesinden dolayı yazmaya karar verdiğini anlattı. “Hazırladığım bilgileri etrafımdaki insanlarla paylaştım ve olumlu tepkiler aldım.” diyen Yazıcı, “Eğitimci ve bir arkadaşımızın "Davetiyeler ne kadar kaliteli olursa olsun bir zaman sonra atılıyor, yayınevine bu kitabı 'kitap davetiye' olarak proje yapsın" fikrine Altın Kalem Yayınları olumlu baktı ve projeyi hayata geçirdi. Hatta Amerika'da yaşayan bir genç kardeşimizin davetiyesini kitap olarak bastırdı.” dedi. Yazıcı, projenin yeni olmasından dolayı şu ana kadar 10 civarında genç çifte kitap davetiye bastıklarını kaydetti.
 
 
Bir yakının düğünü için kitap davetiyesi bastıran Ahmet Örs, mutlu günlerinin sürekli hatırlanması düşüncesiyle davetiyelerini farklı bastırdıklarını vurguladı. Olumlu tepkiler aldıklarını ve dostlarına gittiklerinde hale kitap davetiyelerinin raflarda yada evin en güzel yerlerinde saklandığını görmekten mutlu olduklarının altını çizen Ahmet Örs, şöyle konuştu: “Yazarın bu kitabı, günümüzde gittikçe ağırlaşan bir sosyal yara haline gelen evlilik müessesesinin kurulması, devam ettirilmesi ve karşılaşılacak problemlerin çözümleri hususunda yeni evlenecek gençlerimize, ailelerine ışık tutmaktadır. Evliliğin bir ahde vefa kurumu olduğu unutulmadan ve boşanmak için evlenilmediği hatırlanarak, güzel günler sürekli hatırlanmalı.”
 

  

Yorumlar