Limonlu Su İçtiğimizde Vücudumuzda Neler Oluyor?

Halis Bilgi

  /   260   /   01 Aralık 2018, Cumartesi

 Yazdır
1 yıl boyunca her gün 1 bardak limonlu su içmenin sağlığımıza olan etkilerini biliyor musunuz? İşte içtiğimiz suyun içerisine 1 dilim limon koyduğumuzda sağlığımızda meydana gelen o değişimler…

  Sağlıklı bağırsaklar ve sağlıklı sindirim sistemi vücudumuzun temel taşları arasında yer almaktadır. İyi bir bağırsak, bağışıklık sistemimiz açısından oldukça önemlidir. Bağırsak sağlığı iyi olduğunda vücut direnci de yükselecektir. Her sabah içilen ılık limonlu su kolon temizliğine yardımcı olmaktadır.

Bir narenciye meyvesi olarak, limonlar, katarakt ve maküler dejenerasyona karşı koruyucu bir etki oluşturmak için birlikte çalışan C vitamini ve antioksidanlarla doludur. 

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan limon suyu cildimizdeki lekelerden kısa sürede kurtulmamamıza yardımcı olur. Kırışıklıkların kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlar.

Karaciğerinizi mutlu tutmak, genel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir ve limon suyu içmeniz karaciğerinizin üst seviyesinde çalışmasına yardımcı olabilir. Enzim fonksiyonunu artırarak toksinleri temizlemenin yanı sıra, limonlarda bulunan sitrik asit de zararlı bakterileri yok etmeye yardımcı olur.

Günde 1 bardak tüketilen limonlu su, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. İçerisinde yer alan yüksek miktarda C vitamini ve antioksidanlar grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur.

Diyet ve yaşam tarzınızda sağlıklı, sürdürülebilir değişiklikler yaparak kilovermek istiyorsanız, limon suyu mükemmel bir eştir. Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan limonlar, açlık kusurlarını azaltma etkisine sahip pektin lifi de içerir
  

Yorumlar