Fas’lı kadından örnek davranış

Örnek

  /   1193   /   04 Şubat 2019, Pazartesi

 Yazdır
Eşini kanser yüzünden kaybeden kadın diğer kanser hastaları ve yakınlarına umudu olmuş

  

Eşini kanser yüzünden kaybeden kadın diğer kanser hastaları ve yakınlarına yardımcı oluyor

72 yaşındaki Fas’lı Hatice Ayat al-Qorti 2009 yılında eşini kanser yüzünden kaybetmiş. Eşinin hasta olduğu zamanlarda hastaneye gidip gelirken oradaki kanser hastalarının ve hasta yakınlarının çektiği bazı sıkıntılar dikkatini çekmiş. Hatice Ayat al-Qorti özellikle uzak yerlerden gelen hasta yakınlarının konaklama ulaşım gibi konularda sıkıntı çektiklerini ve bu yüzden tedavilerini yarıda bırakmak zorunda olduklarını farketmiş.

“Bu insanların yaralarına ben merhem olacağım”

Hasta ve yakınlarının çektiği sıkıntıları görüp etkilenen Fas’lı kadın bu konuda birilerinin elini taşın altına koyması gerektiğine inanarak  ilk adımı atmaya karar vermiş ve “Bu insanların yaralarına ben merhem olacağım” demiş.

Kanserden hayatını kaybeden eşinden kalan emekli maaşının 450 dirhemi ile bir fon oluşturup evini bu çaresiz insanlara açmış.

Hatice Ayat al-Qorti’nin büyük bir fedakarlak ve samimiyetle başladığı bu çalışmaya çevreden destek gecikmemiş. Zamanla hayırsever insanların da desteği ile Jannah (Cennet) Vakfı’nı kurup o günden bu yana bu vakıf aracılığıyla, hem hastalara hem de hasta yakınlarına yeme, içme ve barınma konusunda destek vermeye devam ediyorlar.

  

Yorumlar