İyiliklerimizi hatırlatan hareket

Halis Çocuk

  /   1061   /   09 Şubat 2019, Cumartesi

Milligazete
 Yazdır

Etrafımızda, bizi biz yapacak, değerlerimizi hatırlatacak olaylar yaşanıyor. Bazılarının farkındayız. Bazılarının ise farkında değiliz.

Yetimlerle el ele, oyuncaklarla sevindirme

  

Hiç şüphesiz, içimizdeki insani duygular her daim canlı olmalı. Fıtratımız bunu gerektiriyor.  Etrafımızda, bizi biz yapacak, değerlerimizi hatırlatacak  olaylar yaşanıyor. Bazılarının farkındayız. Bazılarının ise farkında değiliz. Belki görüyoruzdur ama farketmiyoruzdur. İşte  ilkokul öğrencisi Zeynep Gök kardeşimiz bize belki de her zaman yanımızda olan iyilik kapılarının var olduğunu gösteren bir haraket yapmış. Bu güzel hareketinden dolayı kendisini kucaklıyor, güzellikleri iyilikleri hatırlattığı için de şükranlarımızı sunuyoruz

 

insan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece birkaçı. İHH İnsani Yardım Vakfı da geliştirdiği ‘Yetim Sponsorluk Sistemi’ ile 53 ülkede 93 bin 960 yetim çocuğun her ay düzenli olarak bakımını üstleniyor. Okullardaki ve kurslardaki öğrenciler de “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesiyle yetim kardeşlerine hamilik yapıyor. Geleceğin İyiliksever Türkiye’sinin adımlarının atıldığı projede 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ilk yarısında 6 bin 292 okuldan yüz binlerce öğrenci, 15 bin 680 yetim kardeşine sponsor oldu. Projeye destek veren gönüllü öğrencilerden biri de minik Zeynep.

 “YETİM KARDEŞLERİMİ OYUNCAKLARIMDAN DAHA ÇOK SEVİYORUM”

Ankara Altındağ TOKİ Malazgirt İlkokulu 2. Sınıf Öğrencisi Zeynep Gök, hiç tanımadığı yetim kardeşleri için “Elimden ancak bu kadarı gelebiliyor” dedi ve oyuncaklarının tümünü okulunda açtığı stantta satarak projeye dahil oldu. Mardin ve Hatay’daki 2 yetim kardeşi için bu fedakârlığı yaptığını ifade eden Gök, “Oyuncaklarımı çok seviyorum. Fakat Mardin ve İskenderun’dan gelen yetim kardeşlerimizin fotoğraflarını görünce onları daha fazla sevdiğimi hissettim. Bu nedenle de oyuncaklarımı satarak kardeşlerime olan sevgimi ifade etmek istedim” ifadelerini kullandı.

 

 

 

  

Yorumlar