Çocuklar doğdukları hastanenin şöleninde buluştu

Örnek - Halis Çocuk

  /   211   /   27 Haziran 2014, Cuma

 Yazdır
Avrasya Hospital'in düzenlediği 'Çocuk Şöleni' çocukları bir araya getirdi.

  
Avrasya Hospital tarafından düzenlenen '3. Çocuk Şöleni' bugüne kadar Avrasya Hospital'de dünyaya gelen çocukları bir araya getirerek renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

15 yıllık süreçte 20 bin 789 çocuğun doğumunun gerçekleştiği hastane tarafından düzenlenen 3. Çocuk Şöleni'ne, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan, ve bir çok kişi katıldı. 
Geleneksel hale gelen etkinlikteki amaç, Avrasya Hospital'de dünyaya gelen çocukları doğumunda itibaren takip ederek aralarındaki bağı kuvvetlendirmek.

Çocuklarla bir araya gelmenin kendilerine keyif verdiğini belirten Avrasya Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Hüseyin Urlu, "Avrasya Hospital 1999 yılında açılan bir hastane ve 15 yıldır sağlık hizmeti vermekteyiz. Bugüne kadar hastanemizde 20 bin 864 çocuk dünyaya geldi. Zaman içinde bu çocuklarla buluşmak bize keyif veriyor. 20 bin çocuğu buraya davet etmek mümkün değil. Ama belli periyotlar ile belli sayıdaki kişileri davet ediyoruz. Burada onlarla birlikte eğleniyoruz. Onlarla güzel bir gün yaşamak istiyoruz. Şölen havasında onlara birtakım hediyeler sunmaya çalışıyoruz. 2 yıldır çocuklarla böyle bir şölen gerçekleştiriyoruz. Bu 3. Yılımız ve onlarla birlikte vakit geçirmekten de mutlu oluyoruz" ifadelerini kullandı.
Çocukları mutlu etmek amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Avrasya Hospital Başhekimi Uz. Dr. Türkan Uslu, "Çocukları mutlu etmek dünyanın en güzel şeyi ve biz de yola çıkarken çocukları mutlu etmeyi hedef belirledik. Çocukları mutlu edersek aileleri de mutlu ediyoruz. Yaklaşık 15 yıldır Zeytinburnu ilçesinde hizmet veriyoruz. Bu zamana kadar hastanemizde 20 bin üzerinde doğum gerçekleşti. Artık bizim çocuklarımız boyumuzu geçer duruma geldi. Bu bize çok onur ve gurur veriyor. Aileleri de bu vesile ile bir arada görmek bizler açısından çok sevindirici oluyor" şeklinde konuştu.
Etkinliği düzenleyen Avrasya Hospital ailesine teşekkürlerini ileten Zeytinburnu Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, "Bu güzel etkinliği düzenleyen Avrasya Hospital'e çok teşekkür ediyorum. Ana özne olarak çocuğu ön plana çıkarmaları çocuk üzerinden hastane ile bir aidiyet kurmaları gerçekten takdire değer. Güzel bir günde ve ortamda çocuklarla hep beraber birlikteyiz. Emeği geçen herkese teşekkürler" dedi.

Binlerce ailenin davet edildiği kutlamalar çerçevesinde çeşitli yarışmalar düzenledi. Kutlamalar hediyeler, animasyonlar ve ikramlarla devam etti. Etkinlikte çocukların sevdiği markalar standları ve hediyeleri ile güne renk kattılar. Düzenlenen yarışmalarda çocuklara kura ile doktorlar tarafından sürpriz hediyeler ve bisikletler verildi.  

Yorumlar