Başarılı Olmanın Altın Kuralları

Bilge Kadın

  /   924   /   21 Eylül 2020, Pazartesi

 Yazdır

  

Kimileri için başarının tanımı hedeflenen noktaya erişmektir, kimileri içinse hep daha fazlasını arzulayanların müsabakasıdır. Kesin olan bir şey var ki o da başarısızlığın aksi oluşu ve beraberinde mutluluk ve haz getirmesidir. Lakin başarı somut bir kavram değildir bu nedenle başarı zihinde başlar önermesi bizce oldukça doğrudur. Peki, başarılı olmanın altın kurallarını biliyor musunuz? İşte sizleri başarıya taşıyacak altın kurallar;

Mücadeleci Olmak

Bir problemle karşılaştığınızda hemen pes etmek yerine üstesinden gelebileceğinizi kendinize her daim hatırlatın. Sadece iş veya okul hayatınızda değil günlük hayatınızda da karşılaştığınız problemlere çözüm odaklı yaklaşarak ortadan kaldırmak için mücadele edin küçük de olsa başarı sayılabilecek bu hareketiniz zamanla hayat felsefeniz haline dönüşecektir.

Hayal Kurun

Geçmişi, bugünü ve yarını değerlendirmek için kendinize zaman ayırın ve hayaller kurmaktan çekinmeyin. Yakın gelecek için hedefler belirleyip planlar yapmak sizleri motive eder ve disiplinli bir şekilde hareket etmenizi sağlar. 

Planlarınızı Güncelleyin

Hedefleriniz için kendinize zaman tanıyın ve tarihler belirleyin. Her ay neler yaptığınızı, ne kadar aşama kaydettiğinizi ve neler yapmanız gerektiğini gözden geçirerek istikrarlı hareket edin.

Başarısız Olsan Bile

Başarısızlığa tahammülünüz olsun unutmayın ki her insan hata yapabilir ancak mühim olan hatalarınızı başa döndüğünüzde tekrar etmeden ilerlemektir. Bu nedenle hatalarınızı öğretici dersler olarak görün ve kapsamlı bir değerlendirmeye yaparak bir sonraki hedefinizi gerçekleştirirken tekrarlamayın.

İçindeki Karamsarı Yok Et

İç sesin seni sürekli eleştirip motivasyonunu kırıyorsa en kısa sürede o sese kulak vermeyi bırak ve kendini motive edecek arkadaşlarınla konuş, ilham alabileceğin başarı öyküleri oku veya kendine bir idol belirleyip fotoğrafını çalışma masanın üzerine koy! 

Bottom of Form

 

  

Yorumlar