Evlatlar ölmesin, Anneler ölmesin, İnsanlık ölmesin

Şifa Bahçesi

  /   314   /   13 Temmuz 2014, Pazar

T24
 Yazdır

Gazze'ye yapılan saldırılarda, en çok kadın ve çocuklar hedef alınıyor

Önce dedeleri, toprakları işgal etti. Şimdi torunları, toprak sahiblerinin öldürülmesini istiyor. İnsanlık kendine gel

  

İslam dünyası uyurken, siyonist yahudiler, Filistinlilerin soykırıma tabi tutulması çağrısında bulunuyorlar.Büyük babaları tarafından Filistin topraklarını işgal edenler, şimdilerde, Filistinli annelerin öldürülmesi konusunda açıklamalarda bulunuyor. Pazartesi gününden bu yana Gazze'ye düzenlenen saldırılarda çoğunluğu kadın ve çocuklar hayatını yitirdi. Bu katliama destek veren siyonist işgalcilerin söylemlere ise islam dünyası kulaklarını tıkayarak seyirci kalmaya yönelik bir tutum. İnsanlığın ölmemesi için, evlatların ölmemesi için, annelerin ölmemesi için, işgal güçlerine dur diyecek bir adım atılmalı.

Siyonist rejim İsrailli aşırı sağ kadın milletvekili Ayelet Shaked, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği operasyonlara destek vererek, “Hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen teröristlerin anneleri içinde geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler” dedi.

İsrailli gazeteci Mira Bar Hillel, İsrailli parlamenterin Filistinlilerin öldürülmesini olağan gösteren açıklamalarından sonra İsrail Pasaportunu yakmayı düşündüğünü açıkladı. 

Dünyanın işlenen cinayeti duyarsız kaldığı, müslümanların vahşet karşısında susmayı tercih ettiği bir dönemde, insanlığımızın harekete geçmesi gerekiyor.

işgal rejimi İsrail parlamento üyesi Ayelet Shaked, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılardan sonra gerçekleşen can kayıplarının ardından yaptığı açıklamalarla pek çok kesimin tepkisini çekti. Kadın parlamenter, kişisel Facebook sayfasında, Filistin’de sivillerin öldürülmesini tasvip ettiğini belirttiği bir not paylaştı.

İsrailli yazar: Pasaportumu yakabilirim

İsrailli gazeteci Mira bar Hillel, İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Independent’ta Shaked’in yaptığı açıklamalardan dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getiren bir makale kaleme aldı.

İsrailli gazeteciye göre, genç parlamenter politik olarak aşırı sağcı bir çizgi izliyor. Shaked’in mensubu olduğu partiyi Başbakan Binyamin Netenyahu’nun partisinden bile daha sağda yer aldığına dikkat çekti.

Yazar, genç parlamenterin Facebook sayfasında paylaştığı notlardan sonra İsrail pasaportunu yakmayı bile düşündüğünü belirterek tepkisini dile getirdi.

‘Filistinli anneler de öldürülmeli’

Ayelet Shaked’in öldürülen Filistinli siviller için paylaştığı not:

“Bütün teröristlerin arkasında onları destekleyen onlarca kadın ve erkek var. Onların desteği olmadan bu teröristler amaçlarına ulaşamaz. Onların hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen teröristlerin anneleri içinde geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler.”

Geçtiğimiz hafta 17 yaşındaki Filistinli genç Mohammed Abu Khudair, öldürülen 3 İsrailli gence misilleme olarak yakılarak öldürülmüştü. Bu olayın ardından bir yazı paylaşan İsrailli parlamenter, “Bu teröre, aşırılığa ve Filistinli yetkililere karşı verilen bir savaş değil. Aslında bu iki kişi arasında gerçekleşen bir savaş. Düşman kim? Filistinliler. Neden? Bu savaşı neden çıkarttıklarını onlara sorun” ifadelerini kullandı.

‘Naziler gibi’

İşgal rejimi İsrail'de Genç parlamenterin söylemini Nazi söylemine benzeten yazar, “Annemin kız kardeşi 1939 yılında üç çocuğuyla birlikte Polonya’nın Krakow şehrinde yaşıyordu. Naziler kenti işgal edince tüm Yahudilerin düşman olduğuna hükmetti ve tüm Yahudiler yok edildi” dedi.  Yazara göre Naziler de o günlerde İsrailli parlamenter gibi düşünmüştü. İşgal ve katilam üzerine kurul olan Siyonist rejimin ayakta durabilmesi için de sürekli kan akıttığını unutmamak gerek

  

Yorumlar