Yetkililere sesinin duyurmak için parka yerleşti

Şifa Bahçesi

  /   209   /   15 Temmuz 2014, Salı

İHA
 Yazdır

İhtiyaçlarını burada gideriyorlar. Her pencereyi açtığımızda uygun olmayan şeyler görüyoruz.

İsparta'da bir aile, yetkililere yaptığı şikayetlerden cevap alamayınca parka yerleşti

  

Isparta’nın Muzaffer Türkeş Mahallesi’nde bir çocuk parkının karşısında ikamet eden Han ailesi, dört yıldır evlerinin karşısındaki parkta bimekan insanların yaşamasından rahatsız oldu. Şikayetçi oldukları halde yetkililerden parkta yaşayanlara bir şey yapamayacakları yanıtını alan Han ailesi, çareyi eylem yaparak aramaya karar verdi. Sabah saatlerinde yatağını yorganını alarak ailesiyle birlikte Isparta Valiliği karşısındaki parka taşınan aile yetkililer duruma çözüm bulana kadar eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti. Parkta yaşayan insanların davranışlarından rahatsız olduklarını belirten baba Suat Han, 3-4 yıldan beri bir grup vatandaşın 7-8 minibüsle ilkbaharda gelip burada yatıp kalktıklarını belirterek şöyle konuştu:

"İhtiyaçlarını burada gideriyorlar. Her pencereyi açtığımızda uygun olmayan şeyler görüyoruz. Mahalle muhtarına, emniyete söylediğimiz halde burada vatandaşlara bir şey yapamayacaklarını buranın park olduğunu istedikleri gibi yaşayabileceklerini söylediler. Ben de, madem bu park bu şekilde kullanılıyorsa yatağımı yorganımı aldım ve burada yaşamaya karar verdim. İnsanların bu şekilde evimin karşısında yaşamalarından huzursuzum. Çoluğumu çocuğumu sokağa çıkaramıyorum. Köpeğim var parkta gezdiremiyorum. Ben de onlar gibi aynı şekilde parkta yaşamaya geldim"

ONLARA BİR ŞEY YAPILAMIYORSA BANA DA YAPILAMAZ

Her zaman aradığı gibi 155’i arayarak ihbarda bulunduğunu ifade eden Suat Han, “Bir şey yapamayız” şeklinde cevap aldığını ileri sürdü. Onlara bir şey yapılmıyorsa kendisine de bir şey yapılamayacağını belirten Han, sözlerini şöyle sürdürdü: “O halde bana da bir şey yapılamaz. Bu eylem park boşaltılana kadar sürecek. Eğer oradaki park boşaltılmıyorsa buradaki park da boşaltılmayacak. Biz de hacetimizi burada gideririz. Şuraya mangalı kurarız. Kanunlar her yerde aynı değil mi? Orası da park burası da park. Ben demokratik tepkimi ortaya koyuyorum. Benim rahatsızlığım giderilmiyor. Ben de burada yaşamaya karar verdim."

LAF ATIYORLAR RAHATSIZ OLUYORUM

Han ailesinin üniversiteye hazırlanan kızı Ebru Han da, parkta yaşayanların kötü davranışlarından rahatsız olduğunu şöyle dile getirdi: "Dışarı çıktığımda veya eve dönerken oradan geçemiyorum. Otobüsten indiğimde annem beni arabayla alıyor. Bakmalar laf atmalar farklı şekilde hareketler olduğu için rahatsız oluyoruz. Burası da bir park o halde biz de burayı boşaltamıyoruz."

Görenlerin ilginç bakışları altında süren eyleme Han ailesinin komşuları da destek verdi.

  

Yorumlar