Aile fertlerinin örnek azmi

Örnek - Bizim Aile

  /   299   /   17 Temmuz 2014, Perşembe

 Yazdır

Baba Sadık Görür, kızı ile aynı gün mezuniyet heyecanı yaşadı. Görür, Adalet Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olurken, kızı Büşra Esma da Uludağ Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü'nden mezun oldu.

Babanın üniversite azmi ailenin diğer fertlerini de motive etti

  

Üniversite mezunu olan baba N. Sadık Görür 27 yıllık memuriyetin ardından 2 yıllık yüksek okulu bitirdi. Hedef DGS ile hukuk fakültesine geçiş yapmak. 53 yaşındaki baba, Uludağ Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümünü bitiren kızıyla birlikte aynı gün mezuniyet törenlerinde kep fırlattı.

Baba- kızın bu eğitim azmi evde anne ve oğlu da motive etti. Evin 28 yaşındaki oğlu E. Ahmet, iş hayatına atılmasına rağmen A. Ü. Çağrı Merkezi Yöneticiliği Bölümü'ne kaydoldu ve 2. Sınıfa geçti. Liseyi dışarıdan bitiren anne de 48 yaşında girdiği YGS ve LYS'yi başarıyla geçerek tercihlerini yaptı.

Bağcılar Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Naci Sadık Görür (53), memuriyet hayatının 27. yılında ikinci bir üniversite bitirmeye karar verdi. Hedefinde hukuk fakültesi olan Görür, önce Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu'nu bitirdi. Şimdi dikey geçiş sınavı (DGS) ile hukuk fakültesine geçmek için harıl harıl ders çalışıyor.

Baba Sadık Görür, kızı ile aynı gün mezuniyet heyecanı yaşadı. Görür, Adalet Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olurken, kızı Büşra Esma da Uludağ Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü'nden mezun oldu.

ANNE VE OĞUL DA MOTİVE OLDU

Baba ve kızının bu azmi evde anne ve oğlu da etkiledi. Daha önce liseyi dışarıdan bitiren anne Hülya Görür, 48 yaşında YGS ve LYS'yi başarıyla geçerek tercihlerini yaptı. Ev hanımıyken İSMEK kurslarında modelistlik ve stilistlik belgesi alan anne Görür, 17 Temmuzda sonuçlanacak tercih döneminde bu alandaki okulları tercih ettiğini ifade etti.

Ailenin oğlu Emrullah Ahmet de iş hayatına atılmasına rağmen yüksek okula kaydını yaptırdı. 28 yaşındaki Emrullah Ahmet AÜ. Çağrı Merkezi Yöneticiliği'nde okuyor ve 2. Sınıfa geçti.

Görür ailesinin bu eğitim azmi mahallesinde komşuları ve yakınları tarafından takdirle karşılanırken, gençlere örnek olarak anlatılıyor.

  

Yorumlar