Köle kampında dünyaya geldi

Şifa Bahçesi - Dünya Ailesi

  /   355   /   18 Temmuz 2014, Cuma

NTV
 Yazdır

Ailesinin 5 çocuğundan biri olan Jose, Brezilya'nın kuzey doğusundaki köle kamplarından birinde dünyaya geldi. Doğduktan 2 ay sonra Brezilya'da kölelik kaldırıldı.

Dünyanın en yaşlılarından biri olan Jose köle kampından dünyaya geldi. 1888'den bu yana haya yaşıyor

  Afrikalı köle bir ailenin çocuğu olarak 7 Temmuz 1888'de dünyaya gelen Jose hiç evlenmemiş ve çocuğu yok.

İlerleyen yaşına rağmen bastonla yürüyebiliyor, günde 4 öğün yemek yiyor ve 50 yıldan beri günde bir paket sigara içmek dışında herhangi bir sağlıksorunu yok.

Jose - bilinen adı ile Ze, 26 yaşındayken 1. Dünya Savaşı yeni başlamıştı ve 65 yaşında emekli olduğunda Kraliçe II. Elizabeth tahta çıkmıştı.

Ailesinin 5 çocuğundan biri olan Jose, Brezilya'nın kuzey doğusundaki köle kamplarından birinde dünyaya geldi. Doğduktan 2 ay sonra Brezilya'da kölelik kaldırıldı.

Daha sonra Sao Paula'ya yerleşen Jose hayatının büyük bir kısmını burada geçirdi. Halen aynı şehirde bir huzurevinde kalan Jose şaka yapmayı ve şarkı söylemeyi seviyor. En nefret ettiği şey ise banyo yapmak.

Jose'nin kaldığı huzurevinde psikolog olarak çalışan Mariana Silva, Jose'nin gayet sağlıklı olduğunu ve yüksek kolestrol diyabet ve yüksek tansiyon gibi şikayetlerinin olmadığını belirtti.   

Yorumlar