Kendi çocuk,yüreği yetişkin

Örnek - Halis Çocuk

  /   269   /   21 Temmuz 2014, Pazartesi

 Yazdır

Ftarları takip edip nerede yapılıyorsa gidiyorum. İftarın ardından vatandaşlar sofradan kalkınca işime başlıyorum. Masaları tek tek gezerek su şişelerinin kapaklarını topluyorum ve eve götürüp biriktiriyorum"

12 yaşındaki ortaokul öğrencisi mahalle iftarlarına engellilere tekerlekli sandalye almak için gidiyor

  

Çankırı'da 12 yaşındaki ortaokul öğrencisi Yekta Atabey Özden, katıldığı iftar programlarında topladığı pet şişe kapaklarıyla engellilerin tekerlekli sandalye sevincine ortak oluyor.

Çankırı Belediyesince gerçekleştirilen mahalle iftarlarına katılan Çankırı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Özden, pet şişelerin kapaklarını engelliler için topluyor. Okulları tarafından başlatılan kapak toplama kampanyasına destek olan öğrenci, ramazan süresince her akşam başka mahalledeki iftara katılıyor.

Özden, AA muhabirine, bugüne kadar iftarların hemen hemen hepsine katılarak yaklaşık 10 kilogram mavi kapak topladığını söyledi.

Geçmiş yıllarda okulları tarafından düzenlenen kapak toplama kampanyasıyla engellilere tekerlekli sandalye aldıklarını, bundan çok mutluluk duyduğunu anlatan Özden, "Belediye tarafından hayata geçirilen sokak iftarları kapsamında her gün başka mahallede sofralar kuruluyor. İftarları takip edip nerede yapılıyorsa gidiyorum. İftarın ardından vatandaşlar sofradan kalkınca işime başlıyorum. Masaları tek tek gezerek su şişelerinin kapaklarını topluyorum ve eve götürüp biriktiriyorum" diye konuştu.

Özden, okullarının başlattığı yeni kampanyaya destek olmayı istediğini belirterek, "Şu ana kadar topladığım kapak miktarı 10 kilograma ulaştı. Okullar açıldıktan sonra bunları okul idaresine teslim edeceğim. Engellilere kapaklarla tekerlekli sandalye alınmasına katkı vermek beni çok mutlu ediyor. İftar sofralarında çok sayıda mavi kapak toplanıyor. Herkes bu konuda duyarlı davranabilir" ifadesini kullandı.

  

Yorumlar