Filistinli gencin elektronik cihad zaferi

Örnek - Halis Çocuk

  /   274   /   21 Temmuz 2014, Pazartesi

İslamianaliz
 Yazdır

Ammar, yaşının küçük olmasına rağmen Facebook’taki kişisel hesapların kontrolünü ele geçirecek yöntemler geliştirmiş. Keşfedilmesinin hemen ardından, Facebook tarafından yöntemini paylaşmasına karşılık 20.000 $ teklif edilmiş.

13 yaşındaki Filistinli genç, siyonist rejim yetkililerinin facebook adreslerine girmeyi başardı

  Ammar Şerif… 13 yaşında bir Filistinli… El-Halil şehrinde yaşıyor. 13 yaşındaki Ammar, yaşının küçük olmasına rağmen Facebook’taki kişisel hesapların kontrolünü ele geçirecek yöntemler geliştirmiş. Keşfedilmesinin hemen ardından, Facebook tarafından yöntemini paylaşmasına karşılık 20.000 $ teklif edilmiş. Ancak Ammar bunu kabul etmemiş ve bu yöntemle insanlara yardımcı olmak istediğini ifade etmiş.

Ammar Şerif’in hazırladığı bir videoyla bu buluşun gerçekliğini ortaya koymasının ardından El-Halil’deki Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şerif’e “Elektronik Zekâ Ödülü” verilmiş. Ammar’ın söylediğine göre, Bakanlığın da sayfasını ele geçirmeyi başarmış ve bakanlık sayfanın kontrolünü tekrar ele geçirmeye çalıştıysa da başarılı olamamış.

Ammar’ın hedefi teknolojik anlamda kendini daha da geliştirmek… Ailesi Ammar’ı destekliyor. Ancak tutuklanması endişesiyle İsrail’le ilişkili sayfalarla uğraşmasını istemiyor.

Ancak Ammar geliştirdiği bu yöntemle İsrail Başkanı Şimon Peres, Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Filistin’de tutuklu olan İsrailli asker Gilad Şalit’in de hesabını ele geçirmeyi başardı. Ammar bu çalışmayla İsrailli üst düzey yetkilileri güvenlik bakımından rahatsız etmeyi hedeflediğini söylüyor.

Ammar bu konuda kendini geliştirmeye devam edeceğini ve yeni çalışmalarının olduğunu da ayrıca ifade ediyor.

  

Yorumlar