Yardıma muhtaç aile

Şifa Bahçesi

  /   402   /   26 Temmuz 2014, Cumartesi

Milli gazete
 Yazdır

Kırıkkale’nin Karşıyaka Mahallesi Kümeevler Mevkiinde derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren Keleş ailesinin dramı yürekleri burkuyor.

Bazen, yanı başımızda bulunan ihtiyaç sahibini göremiyoruz

  Kırıkkale’nin Karşıyaka Mahallesi Kümeevler Mevkiinde derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren Keleş ailesinin dramı yürekleri burkuyor.
Yıkılmak üzere olan evde korkuyla yaşayan aile kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. Edinilen bilgilere göre, Keleş ailesi umuduyla yaklaşık 10 yıl önce yatağı yorganı toplayarak Kırşehir’in Çiçekdağ ilçesinden Kırıkkale’ye göç etti. Karşıyaka Mahallesinde Kümeevler Mevkiinde akrabalarının da yardımıyla derme çatma bir ev yapan Şükrü Keleş (54) ve eşi Medine Keleş (53) bir süre burada yaşadı. İmkansızlıklar içerisinde yapılan ev hava şartlarına daha fazla dayanamayınca, aile şehir içinde bir ev kiralayarak buradan da ayrıldı.
Geçimini düğünlerde çaldığı kemanla sağlayan aile reisi Şükrü Keleş (54), bir süre sonra kentteki sokak düğünlerine gelen yasakla kirasını da ödeyemez hale geldi ve birikmiş kira borçları yüzünden astım hastası eşi ile birlikte tekrar yıkılmak üzere olan elektriksiz, susuz evlerine taşındı. Şimdilik komşularının verdiği fitre ve yardımlarla yaşayan Şükrü ve Medine Keleş çifti kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor.
Bulduğu gündelik lerde çalıştığını belirten aile reisi Şükrü Keleş çaresiz kaldıklarını belirterek yetkililerden uzatılacak yardım elini beklediğini söyledi. Geceyi dışarıda korkuyla geçirdiklerini, başlarını sokacak bir evlerinin olmasını istediğini söyleyen Eşi Medine Keleş ise “ Allah’ıma, devletime kurban olayım. Devletimizden yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Suriyeli ve Afkanlı mültecilere yardım elini uzatan devletin kendi milletine de yardım elini uzatacağından şüphesi olmadığını ifade eden Keleş ailesinin yakın komşusu Ali Özaydın ise, ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü hatırlatarak, “Komşumuz aç iken biz tok yatamıyoruz. Vicdan azabı çekiyoruz. Sayın yetkililerden, devlet büyüklerinden bu komşuların mağduriyetinin giderilmesi için gelip bizzat burayı görmelerini rica ediyorum. Bizim devletimiz Suriyelilere, Afganlılara yardım ediyor. Kendi fakirlerimizin durumlarını gelsinler burada görsünler ki, Suriyelilerden, Afganlılardan daha mağdur insanlar olduğunu görsünler” dedi.


  

Yorumlar