Organ bağışı için kampanya

Şifa Bahçesi

  /   316   /   27 Temmuz 2014, Pazar

AA
 Yazdır

Hocalarımız buna destek verirse ve organ bağışlarsa vatandaşlar da tereddüt duymaz"

İnsanlarda Organ bağışını teşvik için cami eksenli kampanya başlatıldı

  

İzmir Sağlık Müdürlüğü çalışanları, organ bağışına dikkati çekmek amacıyla cuma namazı öncesi cami önüne stant kurarak, vatandaşları bilgilendirdi.

Karabağlar ilçesindeki Yadigar Camisi'nde, "Hayatın içinde hayat var" sloganıyla kurulan stantta, hemşireler tarafından vatandaşa organ bağışı hakkında bilgi verildi.

İzmir Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların organ bağışı konusunda tereddüt duyduğu noktaları açığa çıkarmak amacıyla çalışma başlattıklarını, tereddütlerin başında dini kaygıların bulunduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Organ bağışı kampanyasında İzmir Müftülüğü ile yaptıkları işbirliği sonucu geçen yıl bağış konusunda artış yaşandığına dikkati çeken Türkyılmaz, "Hocalarımız buna destek verirse ve organ bağışlarsa vatandaşlar da tereddüt duymaz" dedi.

İzmir'deki diğer camilerde de kampanya düzenleneceğini anlatan Türkyılmaz, asıl amaçlarının farkındalık yaratarak organ bağışında Türkiye'de ilk sırada yer alan İzmir'de oranları daha da yükseltmek olduğunu kaydetti.

Türkyılmaz, daha sonra organlarını bağışlayan imam Feridun Tunç'a organ bağışı kartı ve fidan hediye etti.

Yadigar Camisi'ndeki cuma hutbesinde de organ bağışının önemi anlatıldı, bazı cemaat üyeleri çıkışta stantta form doldurarak bağışta bulundu.

  

Yorumlar