Yoğut yiyenlerin vücutları

Halis Sağlık

  /   526   /   30 Temmuz 2014, Çarşamba

Haber34
 Yazdır

Oğurt ve sütün kalsiyum ve fosfor içeriğiyle kemikleri korumasının yanı sıra içeriklerinde yoğun olarak bulunan KLA (Konjuge Linoleik Asit) vesilesi ile karın yağlarını eriterek zayıflamaya yardımcı olmakta

İnsanımızın doğul besinlerinden olan yoğurdun vücuda faydası

  

Yoğurt yiyenler, daha fazla kilo vermekle birlikte, kaslarını korumayı başarıyorlar. Vücutlarındaki fazla yağları erittikleri için zayıflıyorlar. Hatta yağların çoğu, en zor inceldiği düşünülen karın bölgesinden gidiyor.
 
Kalsiyum kaynağı olan süt ürünleri yağ yakıcı besinlerin başında geliyor. Az yağlı süt, yoğurt ve ayran yağ yakımını yükseltiyor
Süt ya da yoğurt tüketirseniz; hem kilo veriyorsunuz, hem kemikleriniz sağlam oluyor, hem de yüksek tansiyon riskiniz azalıyor!
 
Peki yoğurt nasıl zayıflatıyor?
Sporcular ve zayıflamak isteyenler için yararlı ve yoğurda has bir yağ asidi olan KLA ve Spingolipidler Meme'in, bağırsak kanserine karşı koruyucu özelliği bulunuyor. Bu yağ asidi aynı zamanda yağ dokusun azaltıp, kas dokusunu artırıyor.
Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan yoğurt ve sütün kalsiyum ve fosfor içeriğiyle kemikleri korumasının yanı sıra  içeriklerinde   yoğun olarak bulunan KLA  (Konjuge Linoleik Asit)  vesilesi ile karın yağlarını eriterek zayıflamaya yardımcı olduğunu   ayrıca kanser ve kalp hastalıklarının  da önlenmesine fayda sağladığını  belirtiyor.
  

Yorumlar