Bel hastalıklarını erken teşhis edin

Halis Sağlık

  /   544   /   23 Ağustos 2014, Cumartesi

Zaman
 Yazdır

Sinir sıkışması tedavisi rahatsızlığın şiddetine bağlı olarak yapılır. Başlangıç aşamasında; yatak istirahati oldukça önemli.

Merdiven çıkarken, bel ve ayak ağrıları bazı kalıcı hastalıkların habercisi olabilir

  

Bel ağrısı, toplumun önemli bir kısmını etkisi altına alan ve yaşam standartlarını büyük ölçüde düşüren bir rahatsızlık

Bel ağrısı ve kas gerginliği nedeninin sinir sıkışması olabileceğini belirten Özel Medline Konya Hastanesi’nden Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hüsnü Terman, konuyla ilgili şu bilgileri aktarıyor: “Sinir sıkışması; yerinden hareket eden veya yuvasından çıkarak çevresindeki sinirlere baskı yapan diskler nedeniyle meydana gelir. Uzun süre yanlış pozisyonda durmaktan kaynaklanan geçici sinir sıkışmaları olabileceği gibi, cerrahi müdahaleye neden olabilecek sinir sıkışmaları da görülebilir. Sinir sıkışmasının en önemli belirtisi ise şiddetli ağrılardır.”

Belde sinir sıkışması tedavisi nasıl yapılır?

Sinir sıkışması tedavisi rahatsızlığın şiddetine bağlı olarak yapılır. Başlangıç aşamasında; yatak istirahati oldukça önemli. Ayrıca hastaya kas gevşetici ilaçlar verilir ve yaşam tarzında bazı değişiklikler yapması beklenir. Biraz daha ilerlemiş aşamada ise; fizik tedavi uygulaması yapılabilir. İleri derecedeki sinir sıkışmalarında ise; cerrahi müdahale yapılır. Yapılacak ameliyatla omurilikten çıkan sinirlerdeki mekanik bası giderilmeye çalışılır.

  

Yorumlar