"Damar Beni" hastası genç

Şifa Bahçesi

  /   513   /   29 Ağustos 2014, Cuma

İHA
 Yazdır

Bir gün yalnız olduğum bir yerde benim yine kanama yaparsa orda hayatımı kaybetmek istemiyorum. Henüz 25 yaşındayım maddi imkansızlıklar ve hastalığım nedeniyle zor anlar yaşıyorum.

Hemanjion yada Damar Beni hastası olan genç yardım bekliyor

  

Araban ilçesi Kale Mahallesi’ndeki babası İbrahim Yılmaz’ın evinde ikamet eden evli ve 1 çocuk babası 25 yaşındaki Yusuf Yılmaz, doğduğu günden beri Hemanjiom (Damar Beni) hastalığı ile savaşıyor. Yılmaz, hastalığı sebebiyle iki yıldan beri sık sık kanamalar yaşıyor. Yılmaz, yetkililere seslenerek kendisine yardım etmeleri çağrısında bulundu. Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım beklediğini belirten Yılmaz, şu şekilde konuştu:  “25 yaşındayım. 1 buçuk yıl önce evlendim ve 1 çocuğum var. Doğduğum günden beri sağ göz kapağımda çıkan Hemanjiom (Damar Beni) ile yaşıyorum. Her geçen yıl artarak büyüyen sağ gözümün kapağındaki damar benimin tedavisi için yıllardır doktor doktor dolaştım. İki yıl önce Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine tedavi için gittiğimde hastaneye yatışım yapılarak uzman doktorlar tedavime başladı. Bu arada benimden bir parça aldılar. Parça alındıktan sonra benim büyümeye başladı ve en küçük dokunuşta aşırı şekilde kanamaya başladı. Kanama başladığı zaman Araban Devlet Hastanesinde kanamayı durduramıyorlar. Her kanama olduğunda acil olarak Gaziantep’teki değişik hastanelere ambulansla doktor kontrolünde gidip uzman doktorların kontrolünde kanamam duruyor.”
 
Hastalığı nedeniyle iki yıldır çalışamadığını ve hiçbir gelir kaynağı bulunmadığını aktaran Yılmaz, “İki yıl öncesine kadar ara işlerinde ve fırınlarda işçilik yaparak geçimimi sağlıyordum. Ama iki yıldan beri çalışamıyorum. Hiçbir gelirim yok. Üstelik evliyim bir eşim ve 1 çocuğum var. Şu anda babamın evinde ailemle birlikte yaşıyorum. Babam da işsiz ve benden başka bakmak zorunda olduğu 7 çocuğu annem ve kendisi ile birlikte 9 kişilik ailesi var. Babam ve ben ekonomik sıkıntılarla zorlu bir yaşam mücadelesi verirken bir de sağ göz kapağımdaki benimin büyümesi ve sık sık aşırı şekilde kanama yapması beni ve ailemi zor durumda bırakıyor” dedi.
 
"Ansızın ölmek istemiyorum" diyen Yılmaz, “Bir gün yalnız olduğum bir yerde benim yine kanama yaparsa orda hayatımı kaybetmek istemiyorum. Henüz 25 yaşındayım maddi imkansızlıklar ve hastalığım nedeniyle zor anlar yaşıyorum. Lütfen yetkililer, siyasiler ve maddi imkanı olan hayırseverler, bir an önce tedavimin yapılıp sağlığıma kavuşmam için bana Allah için yardımcı olsunlar” diye konuştu.
  

Yorumlar