Akciğeri temizleyen 6 besin

Örnek - Halis Sağlık

  /   545   /   10 Eylül 2014, Çarşamba

 Yazdır

İçinde antioksidin bulunduran 6 besin akciğeri temizliyor

Günlük hayatta çok gördüğümüz ve sevdiğimiz 6 besinin akciğer temizliğine katkısı

  Akciğerleri temizleyen mucize besinler;
1. Zencefil

Çok kuvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri temizlemektedir. Çeşitli toksinleri, mukusu ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcıdır. Bu nedenle zencefil çayı içebilir veya zencefili direkt olarak yiyebilirsiniz.
2. Sarımsak
 Sarımsak kuvetli bir antioksidan olmasının yanı sıra, içinde bol miktarda bulunana alisin kimyasalı ile akciğerleri temizler.
3. Okaliptüs
 Okaliptüs doğal bir antibiyotik olmasının yanı sıra içinde yağlar barındırır. Bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir, kan basıncını arttırarak kanın çoğalmasını sağlar.
Öksürük şuruplarında, boğaz pastillerinde bu kimyasal yağ kullanılır. Taze okaliptüs çayı bronşit ve sinüzite iyi gelir. Buharını solumak öksürük ve bronşite iyi gelir.
4. Ekinezya
 Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kullanılır. Bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcıdır.
5. Keçiboynuzu
 Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu çok faydalıdır. 5 adet keçiboynuzu 1 litre suda kaynatılır ve aç karna içilirse sigaranın verdiği zararı düzeltmeye yardımcı olur.
6. Ebegümeci
 Kaynar suda 1 miktar ebegümeci kaynatılır ve 5-6 saat sonra aç karna 1 bardak içilir. Bu uygulama ile akciğerlerdeki sigara etkileri yavaşlatılır. Ebegümeci, ayrıca balgam attırır, akciğer kanserini engeller.  

Yorumlar