Sonbahar geldi; Grip'e dikkat

Halis Sağlık

  /   309   /   22 Eylül 2014, Pazartesi

Stargazetesi
 Yazdır

Hava sıcaklıkları düştü. Bu düşüş, bazı hastalıkların da habercisi oldu. Grip ve soğuk algınlığı sık görülmeye başlandı. Kendimizi korumak için neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz?

Mevsim değişikliği ile birlikte bir dizi tedbirleri de almayı unutmayın

  

Hava sıcaklıkları düştü. Bu düşüş hastalıkların da habercisi oldu. Grip ve soğuk algınlığı sık görülmeye başlandı. Kendimizi korumak için neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz? 

Sonbaharın gelmesiyle birlikte hava sıcaklıkları düştü. Bu düşüş, bazı hastalıkları da beraberinde getirdi.

Aşırı sıcak ve nemli havaların ardından, sıcaklıkların aniden düşmesi ve ardından gelen yağmurlar, soğuk algınlığı şikâyetlerini artırdı. Uzmanlar, sürekli değişen sıcaklıklarda hastalıklardan korunmak için, bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Özellikle, kıyafet seçimi bunların başında geliyor.

Uzman doktor nafiz karagöz oğlu, ayak ve karın bölgesinin sıcak tutulmasının da önemli olduğunu söylüyor. Kıyafetlerde önlem almak, soğuk algınlığından kurtulmaya yetmiyor,,, beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor.

Zeytinyağı da vücut için önem taşıyor.

Soğuk algınlığı genelde salgın halinde yaşanıyor. Özellikle okullarda yaygınlaşan hastalık, birçok kişiye taşınabiliyor.

Uzmanlar, ıhlamur, nane limon çayları gibi bitkisel çayların da soğuk algınlığına karşı içilebileceğinizi söylüyor.

  

Yorumlar