Üşüme ve titreme

Halis Sağlık

  /   730   /   08 Ekim 2014, Çarşamba

Sağlık
 Yazdır

Kış soğuklarının kendini göstermeye başladığı şu günlerde husule gelen ateşlenme üşüme nedenleri, ateş üşüme ve titreme neden olur

Sonbahar'a giriyoruz, enfeksiyonlara dikkat

  

Uzmanlar, ateş, üşüme ve titreme neden olur, ateşlenme ve üşüme sebepleri nelerdir sizler için açıkladılar ve bu rahatsızlıklar durumunda ne yapılması gerektiğine değindiler.

Ateşlenme, üşüme ve titreme nedenleri ekseri kış aylarında nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Ayrıca gribal enfeksiyonlar da ateşlenme ve titreme nöbetlerine sebep olmaktadır. Kışın rastlanan hastalıklardan bir tanesi de bademcik iltihabıdır ve bademcik iltihabı da ateş, üşüme ve titreme şikayetlerine sebep olur.

Ateşlenme ve titreme nedenleri arasında farenjit ve larenjit hastalıkları da yer alıyor. Sinüzit ve orta kulak iltihabı da bu sorunların husule gelmesinde rol oynayan bir diğer hastalıklardır. Ateş, üşüme ve titreme belirtileri yaşıyorsanız mutlaka bir uzmana gitmeli, uygu tedavi yöntemlerine başlamalısınız. Evde beslenmeye dikkat etmek ve başta C vitamini olmak üzere bol vitamin ihtiva eden gıdaları sık sık tüketmelisiniz.

  

Yorumlar