Boyun Fıtığı Egzersizleri

Halis Sağlık

  /   1527   /   03 Aralık 2014, Çarşamba

 Yazdır

Kuşkusuz boyun fıtığını engellemede boyun egzersizleri büyük rol oynamaktadır. Uzmanlar bu hareketleri düzeli yaptığınız takdirde boyun fıtığını engellemenizin mümkün olabileceğini belirtiyorlar. Boyun önemli bir organımız birçok organımız boyun ile bağlantılıdır. Eğer sizde de bu şikâyetlerden varsa önce mutlaka bir nöroloji doktoruna görünmeniz gerekir.

  Egzersiz 1

1)Ellerinizi, resimde gördüğünüz gibi başınız ile enseniz arasına koyunuz. Başınız öne iter gibi yapıp elinizle baskı yapmak suretiyle buna engel olabilirsiniz.Egzersiz 2
2) Ellerinizi, resimde gördüğünüz gibi başınızın arkasına koyunuz. Arkaya doğru iterken bir yandan buna elleriniz karşı koyunuz.Egzersiz 33) Sağ elinizi suratınızın sağ tarafına gelecek şekilde yerleştirin. Başınızı sağ tarafa iterken buna, elinizle engel olmaya çalışın. Yüzünüzün sol kısmı için de aynı hareketi tekrar ediniz. Harekete diğer eliniz için de tekrarlayınız.Egzersiz 44) Sol eliniz başınızın arka tarafına resimde görüldüğü gibi yerleştirin. Ardından sağ elinizi, sağ sakağınıza koyun. Sol omzunun üstenden bakmaya çalışıyor gibi elinizin direncine karşı başınızı çevirmeye çalışınız. Harekete diğer eliniz için de tekrarlayınız.
  

Yorumlar