Baş Ağrısını Yok Etmenin Püf Noktaları

Halis Bilgi

  /   376   /   05 Aralık 2014, Cuma

 Yazdır
Tam da zamanı şimdi bu baş ağrısı da nerden çıktı, of ne yaptıysam geçmiyor, hangi ilaç en hızlı geçirir, acaba açlıktan mı gibi cümleler kafanızı meşgul etmiş olabilir...

  

Tam da zamanı şimdi bu baş ağrısı da nerden çıktı, of ne yaptıysam geçmiyor, hangi ilaç en hızlı geçirir, acaba açlıktan mı gibi cümleler kafanızı meşgul etmiş olabilir daha öncesinde ancak baş ağrısı yapılan birçok araştırmaya göre nedeni bilinmeyen bir rahatsızlıktır. Genel olarak vücudun verdiği bir tepki olarak değerlendirilir bu yüzden temelinde yatan başka bir nedenden ötürü oluştuğu düşünülür. Baş ağrısı sizlerin daha fazla başını ağrıtmasın, işte sizler için derlediğimiz anında etki eden iyileştirici püf noktaları;

Bir Bardak Kahve
Yapılan araştırmalara göre kafein içeren içecekler baş ağrısını hafifletiyor. Özellikle sabahları kahvesiz uyanamam diyenlerdeyseniz, baş ağrınızın kısa sürede geçeceğine emin olabilirsiniz. 

Su İçin
Gün içerisinde minimum içilmesi gereken su miktarı 2,5 litredir eğer bu ölçünün altına düştüyseniz vücudunuz su kaybından dolayı baş ağrısı olarak tepki veriyor olabilir. 

Bitki Çayı
İçeriğinde rahatlatıcı ve sakinleştirici bitki özleri taşıyan çayları başınız ağrıdığında tercih edebilirsiniz. Bizim tercihimiz melisa, papatya ve nane çaylarıdır.

Atıştırın
Öğün aralarınızı eğer uzun tutuyorsanız bu da acıkmanıza neden oluyordur ve açlık sebebiyle de baş ağrıları çekiyorsunuzdur. Bu yüzden mutlaka yanınızda atıştırmalık meyve ve kuru yemiş taşımaya özen gösterin.
  

Yorumlar