Akıl sağlığını korumak için basit öneriler

Örnek - Halis Sağlık

  /   369   /   28 Aralık 2014, Pazar

 Yazdır
Günümüzde modern yaşamın getirileri ve hayatın zorlaşması yüzünden, akıl sağlığını korumak neredeyse imkansız gibi görünse de aslında hayatınızda yapacağınız ufak değişimler ile akıl sağlığınızı korurken iç huzura da kavuşabilirsiniz.

  Bir insan için belki de en önemli şey akıl sağlığıdır. Çünkü akıl sağlığı olmazsa, geriye kalan hiçbir şeyin anlamı olmaz. Siz de akıl sağlığınızı korumak ve iç huzuru bulmak istiyorsanız, hayatınızda yapacağınız küçük değişimler ile bunu başarabilirsiniz.

Açık havada yürüyüş

Yürüyüş için spor salonu yerine açık havayı tercih etmek, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

B12 vitamini

Araştırmalar vücutta B12 eksikliğinin depresyon, paranoya ve anksiyeteye yol açtığını gösteriyor. B12 ihtiyacınızı yumurta, tavuk ve süt ürünlerinden karşılayabilirsiniz.

Küçük hedefler

Basit ve iyi tanımlanmış hedefler koymak bir şeyi başarmanın en iyi yoludur. Örneğin, "Önümüzdeki üç hafta boyunca her gün bir sigara daha az içeceğim" iyi tanımlanmış bir hedeftir.

Yavaş ve sakinleştirici müzikler

Araştırmalar bir işi yaparken klasik müzik dinlemenin insanı rahatlattığını ve stresi azalttığını ortaya koydu.

Lavanta yağı

Yastığınıza birkaç damla lavanta damlatarak uyku kalitenizi yükseltebilirsiniz. Uyumadan önce lavanta çayı içmek de aynı etkiyi gösterecektir.

Hediye alın

Yapılan araştırmalar hediye veren kişilerin o gün boyunca daha mutlu olduğunu göstermiştir.

Meditasyon

Günlük 3-4 dakikalık bir meditasyon seansı despresyon, stres, anksiyete ve uykusuzluk gibi bir çok problemle başa çıkmanıza yardımcı olur.


  

Yorumlar