Diş apsesi çocuğunuzu öldürebilir

Halis Çocuk - Halis Bilgi

  /   366   /   03 Ocak 2015, Cumartesi

 Yazdır

Çürüklerin tedavi edilmemesi diş ağrısı, sistemik enfeksiyon ve diş apsesine yol açabilir. Diş apsesinin uygun antibiyotik seçilerek tedavi edilmesi gerekir. Suların florlanmasıyla diş çürüklerinde azalma görülebilir

Özellikle 6-19 yaş aralığında görülen diş apsesi rahatsızlığı tedavi edilmediği taktirde baş ve boyun bölgelerinde ciddi enfeksiyonlara neden olarak çocuğunuzun ölümüne kadar birçok soruna neden olabilir.

  

Çocuklarda, çürüklere bağlı diş apselerinin, baş ve boyun bölgelerinde ciddi enfeksiyonlara, çeşitli romatizmal hastalıklara, kalp ve kronik böbrek hastalığına yol açabileceği, bu nedenle diş çürüklerinin tedavisiz bırakılmaması gerektiği belirtildi.

''Uygun antibiyotik seçilmeli''

 Doç. Dr. Naciye Gönül Tanır, diş çürüklerinin, 6-19 yaş arasında sık görüldüğünü belirterek, şu uyarılarda bulundu: "Çürüklerin tedavi edilmemesi diş ağrısı, sistemik enfeksiyon ve diş apsesine yol açabilir. Diş apsesinin uygun antibiyotik seçilerek tedavi edilmesi gerekir. Suların florlanmasıyla diş çürüklerinde azalma görülebilir."

  

Yorumlar