Aldığı ödülü paylaştı

Örnek - Halis Çocuk

  /   260   /   12 Nisan 2015, Pazar

Zaman
 Yazdır

Peygamber Efendimiz (sas)’in hayatını anlama ve anlatmak için başlatılan Herkes O’nu Okuyor yarışması infak, yardımlaşma ve hediyeleşme kültürünün de canlanmasına yardımcı oluyor.

Sevdiklerini, ihtiyaç sahibleriyle paylaşmayı öğrendi

  

Peygamber Efendimiz (sas)’in hayatını anlama ve anlatmak için başlatılan Herkes O’nu Okuyor yarışması infak, yardımlaşma ve hediyeleşme kültürünün de canlanmasına yardımcı oluyor.

Peygamber Yolu Derneği tarafından ülke genelinde yetişkinler ve çocuklar kategorisinde 2. kez düzenlenen Herkes O’nu Okuyor yarışması sonuçlandı. Yarışmada çocuklar kategorisinde ilköğretim 3. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Zeynep Tekin Türkiye birincisi oldu. Küçük Zeynep, ödül olarak kazandığı bisikletini, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verilmek üzere Kimse Yok mu Derneği Erzurum Şubesi’ne bağışladı. ‘Sevgili Peygamberimizin Hayatı’ isimli kitabı okuyarak yarışmaya katılan Tekin, Hz. Muhammed’in (sas) örnek hayatından etkilendiğini söyledi. Tekin, “Herkes O’nu Okuyor yarışmasında birinci olmayı çok istiyordum. Ödül olarak Sevgili Peygamberimiz’in hayatını öğrenmek beni daha çok mutlu etti. Kimse Yok mu Derneği’nin fakir çocuklara yaptığı yardımları biliyordum. Nerede fakir bir çocuk görsem kendimi onun yerine koyuyor ve çok üzülüyordum. Anne ve babama kazandığım bu ödülü, Kimse Yok mu Derneği’ne bağışlayacağımı söylediğimde çok sevindiler ve beni tebrik ettiler. Benim de babam, annem olmayabilirdi, biz de fakir olabilirdik. Artık bunları düşünüyorum ve anne ve babama oyuncak ve elbise için baskı yapmıyorum. Şükrediyorum halimize ve fakir çocuklar için dua ediyorum.” dedi.

PAYLAŞMANIN EN ZOR OLDUĞU YAŞTA BU DAVRANIŞI ÇOK GÜZEL

Baba Tekin de kızının örnek davranışından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “6 yaşında Hamza isminde bir oğlum var, ablasının bisikletini Kimse Yok mu Derneği’ne bağışlayacağını duyunca o da yeni aldığımız bisikletini bağışlamak istedi, çok mutlu oldum. Efendimiz’in hayatını öğrenmemize vesile olan Peygamber Yolu Derneği’ne ve insanlar arasında iyilik köprüleri kuran Kimse Yok mu Derneği’ne teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Kimse Yok mu Derneği Erzurum Bölge Koordinatörü Şemsettin Keleş ise 9 yaşındaki Zeynep’in bisikletini derneğe bağışlamasının kendilerini duygulandırdığını vurguladı. Keleş, “Dünyalar tatlısı Zeynep’in babası bize telefonla ulaşıp kızlarının yarışmadan kazandığı bisikletini bağışlayacağını söyledi. Biz çok mutlu olduk ve gelecek adına heyecanlandık. 9 yaşında belki de paylaşmanın en zor olduğu yaşta bunu yapması gerçekten büyük bir şey. Kendisine bu örnek davranışından, özverisinden dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

  

Yorumlar