Hastalıklarıyla yaşamayı eğlenceye dönüştürmek

Örnek

  /   507   /   23 Mart 2016, Çarşamba

 Yazdır

Hastalıklarıyla, engelleriyle yaşamaya alışmış bir çok kişiyi etrafımızda görmemiz mümkün. Bunların hayata bakışları biz sıradan insanları bir çok kez hayrete düşürmeye yeterde artar bile.

İnsanların yakalandığı hastalık kusur değil onunla yaşamayı bilmek de bir bilinçtir.

  

İnsanlardan bazıları ya doğuştan ya sonradan oluşan hastalıklar veya engellerle karşılaşır. Karşılaşılan bu durum bir çok insanda ciddi psikolojik sorunlara neden olsa da bir çokları da hastalıklarının yada engellerinin farkına varır, bu hastalıklarla yada engellerle yaşamak zorunda olduğunu anlar. Hastalıkları yada engelleriyle barışık ve eglenceli bir yaşama dönüştürür. Bu ona ciddi bir motive edici unsur olduğu gibi etrafına verdiği pozitif enerji ile güzel bir örnek oluşturur.

Hastalıklarıyla, engelleriyle yaşamaya alışmış bir çok kişiyi etrafımızda görmemiz mümkün. Bunların hayata bakışları biz sıradan insanları bir çok kez hayrete düşürmeye yeterde artar bile.

Karar gazetesinde yer alan bir haberde bu yönde bir tablo çıkartıyor karşımıza. İngilterede yaşadığı belirtilen  lise öğrencisi yakalandığı cilt dokusu hastalığını eğlenceye dönüştürmüş, etrafındaki kişilere de örnek oluşturmaya başlamış.

İngiliz Lucy Pearce'e üç sene önce cilt dokusu hastalığı teşhisi kondu. Lise öğrencisi Pearce dezavantaj görünen hastalığını en büyük avantajı haline getirdi. Hastalığını fırsat bilen kız, sınavlara çalışırken kağıt yerine kollarını kullanıyor.

16 yaşındaki Lucy Pearce kollarında çıkan kızarıklıklar yüzünden doktora başvurdu. Doku hastalığı teşhisi konulan Pearce uzun süre tedavi gördü. Dezavantaj gibi görünen bu alerjik reaksiyonu başarılı lise öğrencisi avantajı haline getirdi.

KOLLARI ÜZERİNDE NOT TUTUYOR

İlk teşhisi konulduğunda hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Pearce "Çok üzüldüm. O zaman daha henüz 13 yaşındaydım. Kollarım, bacaklarım, boynum kızarıklıklarla doluydu. Çok çirkin görünüyordum. Fakat daha sonra kollarımın üzerine yazılar yazmaya başladım. Sınavlarım için çalıştığımda kollarımın üzerinde yazdığım notları daha iyi aklımda tutabildiğimi fark ettim" diye konuştu.

KOLLARI ONUN DOKUNMATİK EKRANI OLDU

Sınavlarıma hazırlanırken notlarımın yanında bir de kollarıma bir takım önemli şeyler yazıyorum. Vücudumda oluşan kızarıklıklar sayesinde yazdıklarım çok net bir şekilde okunabiliyor" dedi.

Arkadaşları tarafından kıskanıldığını dile getiren Pearce "Birkaç hafta sonra önemli sınavlarım var. Şimdiden çalışmaya başladım. Çok umutluyum" diye ifade etti.

 

 

 

 

  

Yorumlar