Belediyenin örnek hizmeti

Örnek

  /   319   /   04 Temmuz 2014, Cuma

 Yazdır

Evde sağlık hizmeti kapsamında hastalara reçetelerine bağlı kalarak kan alma, serum takma, şeker ve tansiyon ölçümü, iğne, pansuman gibi hemşire hizmeti uygulanıyor

Beylikdüzü belediyesi, evlere sağlık hizmeti çalışmasını başlattı

  Beylikdüzü Belediyesi tarafından sağlanan evde sağlık hizmeti ile doktor reçetesine göre hastanın tedavisi hemşire tarafından takip edilip, gereken uygulamalar yapılıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara ev ortamında sağlık hizmeti veren Beylikdüzü Belediyesi, yaşlı ve yatağa bağımlı hastaların evinde tedavi görmesini sağlıyor. 

Beylikdüzü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan sağlık hizmetiyle, hastaların ev içerisinde günlük bakımlarının yapılmasının kendileri için de kolaylık olduğunu belirten yetkililer, 'Bu uygulamayla hastaları kontrol altında tutabilmemiz de kolaylaşıyor' dedi.

'Randevuyla sağlık evinize geliyor'

Evde sağlık hizmeti kapsamında hastalara reçetelerine bağlı kalarak kan alma, serum takma, şeker ve tansiyon ölçümü, iğne, pansuman gibi hemşire hizmeti uygulandıklarını belirten yetkililer, evde tedavi uygulamasının hastalara Çağrı Merkezi, Beyaz Masa ve Sosyal Medya üzerinden gönderilen talepler doğrultusunda randevu verilerek gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

'Vatandaşımıza çözüm olmak bizim önceliğimiz'

Sağlıklı yaşamın ve sağlığın önemine vurgu yapan Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Emel Turan ise, 'Herhangi bir nedenden dolayı evinden çıkamayacak durumda olan hastalar var. Çalışmalarımızı daha kapsamlı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın sağlık ve bakım ihtiyaçlarına çözüm olmak bizim önceliğimiz' diye konuştu.

Evde sağlık hizmeti, hafta içi 08.30- 17.00 saatleri arasında veriliyor. İhtiyaç sahibi hastalar, Aile Hekimi'nin yönlendirmesinin yanında Beylikdüzü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne ulaşabilecekleri, 444 09 39 (Ücretsiz) numaradan Çağrı Merkezi'ni arayarak, sosyal medya üzerinden talebini ileterek ya da Beyaz Masa'ya başvurarak yardım alabiliyorlar.  

Yorumlar