En yaşlı siyam ikizleri

Şifa Bahçesi - Dünya Ailesi

  /   375   /   06 Temmuz 2014, Pazar

DHA
 Yazdır

Ekim 1951'de Ohio'nun Dayton kentinde dünyaya gelen yapışık ikizler, dört yaşından itibaren karnaval ve sirklerde gösteriler yaparak ailelerine maddi destek oluyor

ABD'li Siyam ikizleri, 62 yıldır birlikte ve bir bedende yaşıyorlar

  ABD'nin Ohio eyaletinde yapışık olarak dünyaya gelen siyam ikizleri Ronnie ve Donnie Galyon tam 62 yıldır aynı bedende yaşıyor. Bugün itibariyla 62 yıl sekiz ay ve yedi günlük olan ikizler dünyanın en yaşlı siyam ikizleri unvanını aldı.

Yüzlerinden ve bel kısımlarından birbirlerine yapışık olan Galyon ikizlerinin dört kolu ve dört bacağı bulunuyor. İkizlerin kalpleri ve mideleri ayrı ancak alt sindirim sistemleri yani bağırsakları ortak. Tek olan organlar Donnie tarafından kontrol ediliyor.

Ekim 1951'de Ohio'nun Dayton kentinde dünyaya gelen yapışık ikizler, dört yaşından itibaren karnaval ve sirklerde gösteriler yaparak ailelerine maddi destek oluyor. Okuma yaşına geldiklerinde “diğer çocukların dikkatini dağıttıkları" gerekçesiyle okula alınmamışlar ve tekrar sirklere dönmüşler. 39 yaşında sirklerden emekli olan yapışık ikizler zaman zaman kavga etmekle birlikte balık tutmaya beyzbol maçlarını seyretmeye bayılıyorlar.  

Yorumlar