KENDİ KİMLİKLERİNİ VE KİŞİLİKLERİNİ ORTAYA KOYAN AÇIKLAMA
KENDİ KİMLİKLERİNİ VE KİŞİLİKLERİNİ ORTAYA KOYAN AÇIKLAMA

Bu nasıl insanlık

Şifa Bahçesi

  /   307   /   22 Temmuz 2014, Salı

Ajanslar
 Yazdır

Önce, Filistinli annelerin de öldürülmesi tavsiyesinde bulunan Siyonistler şimdi de, Filistinli kadın ve kızlara tecavüz çağrısında bulunuyor.

Siyonist akademisyen, Filistinli kadın ve kızlara tecavüzü tavsiye ediyor

  Önce işgalle geldiler Filistin topraklarına. Ardından bölge insanlarını kendi topraklarından sürmek amacıyla katliamlara başladılar. Gitmeyenleri korkutma ve yıldırmayla yerlerinden etmeye siyasetleri izlediler. Topraklarını terk etmek istemeyen ve direnenleri katliam etmek için soykırım yapmaya başladılar.
Yıllarca süren direniş karşısında çaresiz kalan siyonist işgal güçleri, ellerindeki imkanları bütün gücüyle kullanarak dünya kamuoyunda masum rolüne bürünmek amacıyla bir çalışma yürüttü. Dünya toplumlarında her filistinlinin terörist olduğu algısını oluşturma gayretine gittiler.
Medya üzerinden yaptıkları algı operasyonlarını, akademik düzlemde de haklı pozisyona girme siyasetleri takib etti.Bütün bunları yaparken de insanlık adına kara leke olabilecek eylemlere imza attılar. İşte son yapılan çağrı da bu lekenin ne kadar kalıcı olduğunu gösteriyor. Önce, Filistinli annelerin de öldürülmesi tavsiyesinde bulunan Siyonistler şimdi de, Filistinli kadın ve kızlara tecavüz çağrısında bulunuyor.
Bar-İlan Üniversitesi'nde Arap dili ve edebiyatı hocası olan Dr. Mordechai Kedar, Filistinli savaşçıların annelerine ve eşlerine tecavüz etmenin saldırıları engelleyebileceğini açıkladı.

Kedar, katıldığı bir radyo programında: ''Bir intihar bombacısını durduracak tek şey yakalanan kız kardeşinin yada annesinin tecavüze uğrayacağını bilmesidir'' dedi.

Kedar'ın, İsrail'de Filistin nüfusu ve İslami gruplar üzerinde akademik uzmanlığı bulunuyor ve askeri istihbaratta 25 yıl görev yapmıştır.

Kedar, Bar İlan Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Begin-Sadat sağ kanatta bir araştırmacı ve aynı zamanda İsrail Academia Monitor'un kurucusu ve şimdiki müdürü.

Röportaj sırasında radyo programcısı Yossi Hadar, Kedar'ın teklifini kötü buldu ve ''Tabiki böyle önlemler alamayız'' cevabını verdi.

Bu sözler Kedar'ı caydırmadı; ''Ne yaptığımız yada yapmadığımız hakkında konuşmadım.Ben gerçeklerden bahsediyorum: bir intihar bombacısını durdurabilecek tek şey tetiği çektiğinde kardeşine tecavüz edileceğini biliyor olmasıdır.'' Bu kültürel bir şey ve 'Bu Orta Doğu'' cevaplarını verdi.

Tel Aviv'de bulunan Bar İlan Üniversitesi dini bir Yahudi üniversitesidir. 1995 Kasım ayında bu üniversitenin Yigal Amir isimli öğrenci İsrail Başbakanı İzak Rabin'e suikast düzenlemiştir.  

Yorumlar